زندگینامه شهید سلیمانی حس نوع‌دوستی را به مخاطبان القا می‌کند

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، همزمان با بزرگداشت اولین سالگرد شهادت مظلومانه سرداران مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس طی مراسمی با همکاری سرکنسولگری کشورمان در نخجوان از کتاب «رفیق خوشبخت ما» به زبان آذری رونمایی شد.

این مراسم در محل سالن منا سرکنسولگری با حضور اعضای ایرانی و آذری نمایندگی و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد. سید احمد حسینی سرکنسول کشورمان در این مراسم ضمن تسلیت ایام فاطمیه و تسلیت شهادت سرداران مقامت؛ شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، درباره ابعاد شخصیتی و مکتب حاج قاسم سخنرانی کرد. وی گفت شهیدان همیشه زنده و جاویدان هستند.

سخنران بعدی ابوالفضل ربیعی وابسته فرهنگی کشورمان بود. وی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش گفت: امنیت منطقه غرب آسیا و ایران و کشورهای همسایه از جمله آذربایجان مرهون جهاد سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش است. این عزیزان با نثار خون و جان خود امنیت را به منطقه و جهان به ارمغان آوردند.

وی افزود: علت اینکه یک فرمانده نظامی محبوب قلوب و دل‌های مردم؛ ایران و حتی جهان شد به سه عامل می‌توان اشاره کرد. اولین دلیل این است که شهید سلیمانی هر قدمی که بر می‌داشت و هر کاری می‌کرد برای رضای خداوند متعال با خلوص نیت بود. دومین عامل؛ سرباز ولایت بودن ایشان است. سردار در چارچوب فرامین

مجله معرفی کتاب

(مدظله العالی) قدم بر می‌داشت و سومین عامل؛ روحیه مردمی بودن وی بود در هر شرایطی ندای درخواست مظلومی را در هر نقطه‌ای می‌شنید لبیک می‌گفت و به یاری آنها می‌شتافت.

ربیعی اضافه کرد: سردار سلیمانی به درخواست دولت‌های منطقه مانند کشورهای سوریه، عراق و… به یاری مردم مظلوم آنها با هر دین و مذهبی اعم از مسیحی، اهل تسنن و شیعه شتافت و منطقه را از عناصر تروریستی داعش و عوامل استکبار جهانی پاک کرد و عاقبت به فیض والای شهادت نائل آمد.

درادامه این مراسم ربیعی از مترجم کتاب میریعقوب سیداف تشکر کرد و گفت: خدا را شاکرم که توفیق معرفی زندگی عرفانی سردار پرافتخار ایرانی به مردم آذری در قالب این کتاب را نصیب ما کرد. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

در ادامه سیداف مترجم کتاب «رفیق خوشبخت ما» گفت: شخصیت ژنرال شهید سلیمانی الگوی خوبی برای مسلمانان و جامعه بشری است. کتاب با روایت زندگی ژنرال شهید سلیمانی حس نوع دوستی و انسان بودن را به خواننده القا می‌کند. شهید سلیمانی این ژنرال بزرگ ایرانی متعلق به همه مسلمان جهان بخصوص مردم آذربایجان و نخجوان بود.

کتاب رفیق خوشبخت ما که به زبان فارسی به اهتمام سید عبدالمجید کریمی از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شده درباره سلوک سردار حاج قاسم سلیمانی و بررسی شخصیت جهادی و خستگی‌ناپذیر شهید بزرگوار بود که به زبان آذربایجانی در نخجوان رونمایی شد. این کتاب بصورت الکترونیکی (E-Book) در فضای مجازی منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

این کتاب دارای فصول مختلفی است از جمله: زندگی نامه مراحل سیر و سلوک عارفانه شهید حاج قاسم سلیمانی، وصیت‌نامه آن شهید بزرگوار، خاطراتی که یا خود شهید نقل کرده یا همرزمانش از این شهید بزرگوار نقل کرده‌اند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *