زمان بندی و نحوه شرکت در جشنواره کتاب‌خوان و رسانه تشریح شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، دبیرخانه مجازی اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» با صدور اطلاعیه ای ضمن تاکید بر موضوعات پیشنهادی نحوه شرکت و مهلت ارسال  آثار را تشریح کرد.

در این اطلاعیه از اهالی رسانه دعوت شده است آثار تولید شده خود در بازه زمانی ۱۷ مرداد الی ۱ بهمن ماه را در سامانه ثبت نام جشنواره به آدرس festival.iranpl.ir بارگزاری کنند.

علاقه مندان برای شرکت در اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه باید آثار تولید شده خود را در بازه زمانی ۱۷ مرداد تا ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ پس از ثبت نام در نشانی festiva.iranpl.ir به دبیرخانه مجازی این جشنواره ارسال کنند.

در بخشی از این اطلاعیه با اشاره به مهلت ارسال آثار نوشته شده است:

سامانه دریافت آثار تا پایان وقت اداری ۲۲ بهمن ماه فعال بوده و آثار بارگزاری شده پس از این تاریخ از فرایند داوری حذف خواهند شد.

در ادامه این اطلاعیه نیز آمده است:

با توجه به اینکه جمعی از اصحاب رسانه در بازبینی و انتخاب آثار مشارکت خواهند داشت؛ لذا کاربران محترم پس از بارگزاری فایل های مورد نظر، در روزهای آتی با مراجعه به پروفایل کاربری خود از تایید شدن آثار ارسالی خود اطمینان حاصل کنند.

تنها آثار ارسالی با موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی» مانند: «محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه»، «توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی» و… در فرایند داوری قرار گرفته و موضوعات غیر مرتبط از پروفایل کابران حذف خواهد شد.

همچنین این جشنواره در ۶ بخش اصلی شامل «خبر»، «گزارش» (خبری، توصیفی، تحلیلی و تحقیقی و…)، «سرمقاله و یادداشت»، «گفت و گو»، «مقاله»، «عکس» (خبری، عکس غیرخبری، گزارش تصویری) برگزار می‌شود و دارای ۲ بخش جنبی شامل «اهدای جایزه به بهترین مطلب با محوریت افتتاح کتابخانه های مرکزی و اثرات آن در توسعه فضاهای فرهنگی ایران اسلامی» و همچنین «اهدای ۱۱ جایزه به بهترین گزارش از توسعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نهاد در کتابخانه های عمومی» با ۱۱ موضوع محوری است.

بخش ویژه این جشنواره نیز به رسانه‌های دیداری و شنیداری(رادیو و تلویزیون) با رویکرد توجه به اخبار و گزارش‌های ویژه رسانه های ملی در حوزه کتابداران، کتابخوان ها و کتابخانه های عمومی اختصاص دارد.

جوایز درنظر گرفته شده برای نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» شامل جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح تقدیر برای نفرات اول هر رشته، جایزه نقدی۲۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات دوم هر رشته و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات سوم هر رشته خواهد بود. همچنین ۱۱ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به برگزیدگان بخش های جنبی و ۳ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی نیز به برگزیدگان اول تا سوم بخش ویژه جشنواره اهدا خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *