رونمایی از چند کتاب در «آیین کتاب» رادیو فرهنگ

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، مجموعه سه جلدی «فلسفه انقلاب اسلامی در ایران» تألیف حمید مولانا، «مفهوم شناسی نفوذ» به اهتمام عابد اکبری، «کلاه پوستی ها» از سید میثم موسویان و «آن مرد با باران می‌آید» نوشته وجیهه سامانی در برنامه آئین کتاب چهارشنبه ۱۵ بهمن در رادیو فرهنگ رونمایی می‌شوند.

«فلسفه انقلاب اسلامی در ایران» حاصل مقالات نظری نویسنده درباره انقلاب اسلامی در ایران است که در طول چند دهه گذشته قلم خورده و در نشریات مختلف انتشار یافته است. اغلب فصول این کتاب از «ستون چشم انداز» روزنامه کیهان در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی جمع آوری شده است. هدف اصلی مقالات، شناخت انقلاب اسلامی در ایران و ویژگی‌های خاص آن در تاریخ و جهان معاصر است.

نویسنده در این مجموعه در قدم اول به بررسی کودتای بیست و هشتم مرداد می‌پردازد و سپس با حوادث به سمت سال ۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی حرکت کرده است. این کتاب را انشارات سروش منتشر کرده است.

«مفهوم شناسی نفوذ» به اهتمام عابد اکبری توسط انتشارات مؤسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر منتشر شده است. در پیشگفتار این کتاب اشاره شده که مفهوم نفوذ در ادبیات مطالعات بین الملی و امنیتی در گفتمان جمهوری اسلامی ایران معنایی گسترده و چند بعدی دارد.

رمان «کلاه پوستی‌ها» نیز نوشته سید میثم موسویان است که انتشارات صدا چاپ کرده، این رمان درباره پسر نوجوانی است که در آذرشهر تبریز همراه پدری لاابالی و نامادری مهربان در زمان پهلوی دوم زندگی می‌کند. نوجوان طبق گفته رئیس شهربانی وقت آذرشهر و تأیید پدرش قرار است به مسجد رفته و از سخنرانی‌های آیت الله مدنی و همراهانش جاسوسی کند اما او بر سر دوراهی اطاعت از پدر و سرپیچی از فرمان او قرار دارد.

«کلاه پوستی‌ها» قبل از انتشار، در سال ۱۳۹۸ با نام «زمستان مردی» در یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب شایسته تقدیر شد.

در این آئین رونمایی، وجیهه سامانی» نویسنده کتاب «آن مرد با باران می‌آید» نیز حضور دارد، داستان این کتاب درباره حوادث و اتفاقات چهارماه پایانی انقلاب در سال ۵۷ است؛ به طوری‌که روایت داستان از مهر سال ۵۷ آغاز و تا ۲۶ دی‌ماه که فرار شاه بوده به پایان می‌رسد.

آئین کتاب را به تهیه کنندگی یلدا احتشامی ساعت ۱۵ از رادیو فرهنگ بشنوید و تماشاگر پخش زنده تصویری مراسم از طریق رادیو نما و همچنین پایگاه اطلاع رسانی و درگاه‌های تارنمای رادیو فرهنگ به نشانی http://radiofarhang.ir/و صفحه رادیو فرهنگ در فضای مجازی به نشانی [email protected] همچنین برنامه کاربردی ایرانصدا به صورت زنده و تصویری با این برنامه همراه شوند

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *