رمان نوجوان «جایزه دخترانه» چاپ شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، رمان «جایزه دخترانه» نوشته رضا وحید به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر راهی بازار نشر شده است.

این‌رمان مفاهیمی از گذشت، همدلی و مسئولیت‌پذیری را در قالب داستان برای مخاطبان کودک و نوجوان خود شامل می‌شود. رضا وحید پیش از این، رمان «جایزه تابستانه» را نوشته بود و این‌بار با محورقراردادن مسائلی چون شیطنت‌های دخترانه، ورود به دنیای پرهیاهویشان، آرزوها،ترس‌ها، تلاش‌ها، دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و…  رمان «جایزه دخترانه» را نوشته است.

در شروع داستان، نرگس شاگرد اول کلاس با معدل بیست و مینا دوست و همبازی اش که معدلش به زور هجده شده با هم قهر کرده‌اند. مینا جایزه کارنامه‌اش را گرفته و نرگس هم به‌خاطر معدل بیست، منتظر جایزه پدرش است؛ جایزه‌ای دخترانه! اما جایزه پدر همه را متعجب می‌کند. به‌همین‌دلیل نرگس تصمیم می‌گیرد خودش دست به کار شود…

در بخشی از این‌کتاب آمده است:

گفتم: مامان من گرسنه‌ام

گفت: «کوفت بخوری، همین الان صبحونه خوردی، خیلی شیکمو هستی، این قدر می خوری که چاق می شی! دیگه هیچکس نمی آد خواستگاریت. منتظر بمون الان برات سیب زمینی سرخ می کنم»

خواستم بگویم درست با من حرف بزند و نگوید «کوفت بخور» اما رویم نشد. داشتیم بازی میکردیم دیگر پس هر حرفی می زد حتما داشت شوخی میکرد.

*

شروع کردم قالی را از دار جدا کردن. همان طور که نخ ها را می بریدم دلم می سوخت، دوست داشتم آن را تمام کنم و تمام شده اش را ببّرم اما برای این کار وقت نداشتم. قالی را از دار جدا کردم و روی زمین گذاشتم.

وقتی صبح صدای سعید و پدرم را شنیدم که دارند آماده می شوند تا بروند، من هم قالی را دست گرفتم و به هال رفتم. پدرم با دیدن قالی که هنوز یک وجب بود تعجب کرد. مادرم گفت: «چرا بریدیش»

پدرم گفت: «این که هنوز تموم نشده!»

این‌کتاب با ۱۶۰ صفحه و قیمت ۲۶ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *