رمان«خواب‌های اجاره‌ای»چاپ شد/ هجده نامه عاشقانه که به مقصد نرسید

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی انتشارات مشق شب، رمان «خواب‌های اجاره‌ای» نوشته مهدی خادمیان به‌تازگی توسط انتشارات مشق شب منتشر و راهی بازار نشر شده است.

خادمیان که پیش از این، سه‌مجموعه شعر «از نوبهار تو خواهم رفت»، «راه خورشید» و «راه خورشید» را منتشر کرده، در تازه‌ترین اثر خود روایتی متفاوت از زندگی جوانی را پیش‌روی مخاطبان قرار داده که سال‌ها از معشوقه خود دور بوده و همین‌موضوع برایش شرایط زیستی پیچیده و تازه‌ای را شکل داده است.

رمان مورد نظر شامل ۱۸ نامه عاشقانه است که به شکلی ادبی و با به‌کارگیری استعاره‌ها و توصیفات مختلف نوشته شده است. «خواب‌های اجاره‌ای» روایتگر گوشه‌ای از تاریخ ایران است که در آن فردی در تنهایی خود، به دور از خانواده، نامه‌هایی را از سر دلتنگی خطاب به معشوقه‌ای می‌نویسد که جایی در کودکی او را گم کرده و نشانی از او پیدا نمی‌کند تا نامه‌ها را برایش پست کند.

شخصیت اصلی این‌داستان، میز تحریر خود را تبعیدگاهی یک در ۸۰ سانتی‌متری توصیف می‌کند که هیچ نامه‌بَری قبول نکرد نامه‌هایش را از این‌سرزمین کوچک به دست کسی برساند که دلتنگش است و همیشه در ابتدای نامه‌هایش از معشوقه‌ای گلایه می‌کند که پاسخ نامه‌هایش را نمی‌دهد؛ اگرچه نشانی از او ندارد تا نامه‌ها را برایش پست کند.

این‌کتاب با ۷۶ صفحه و قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *