راهکارهای بهبود وضعیت آموزش زبان فارسی در حوزه «آفریقا و عربی»

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، پنجمین نشست از «سلسله نشست‌های منطقه‌ای همکاری‌های مشترک بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی» در حوزه «آفریقا و عربی» در بستر فضای مجازی اسکای روم برگزار شد.

در این نشست که با حضور جمعی از رایزنان فرهنگی ایران، مدیران و کارشناسان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حوزه کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا، خلیج فارس و آفریقای زیر صحرا و نیز معاونان و کارشناسان بنیاد سعدی برگزار شد، دستاوردهای بنیاد سعدی در عرصه بین‌الملل و آموزش و پژوهش معرفی و ضمن آن پیشنهادات و راه‌های بهبود وضعیت آموزش زبان فارسی در کشورهای این منطقه و چالش‌های پیش روی آن، مطرح شد.

در آغاز فلاحت پیشه، معاون امور بین الملل بنیاد سعدی با بیان دستاوردهای این بنیاد طی دو سال اخیر و لزوم آشنایی دست اندر کاران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه صف و ستاد این سازمان با موضوع ایده‌های نو برای آموزش زبان فارسی در خارج از کشور نکاتی را در این خصوص عنوان داشت. همچنین کارشناسان مرتبط این حوزه در بنیاد سعدی زهرا عامری و کبری بابا شمسی نیز توضیحاتی از صورت وضعیت آموزش زبان فارسی و مسائل پیش روی آن در بخش حوزه‌های کارشناسی خود را تشریح کردند.

پس از آن رضا مرادصحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد ضمن خوش آمد به رایزنان و همکاران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص مباحث تخصصی و دستاوردهای ویژه بنیاد در حوزه آموزش و ترویج زبان فارسی نکاتی را عنوان کرد.

در ادامه این‌نشت مجازی، امیر احمدی، مدیر آموزش در این معاونت نیز به شکل تفصیلی و با جزئیات آخرین خدمات آموزشی و شیوه‌های همکاری و هم افزایی دو طرف را برای حاضرین در جلسه عرضه کرد. در جریان این‌نشست برخی از مدیران و رایزنان سازمان فرهنگ و ارتباطات نیز، نقطه نظرات و نکات قابل نقد و بررسی در همکاری‌های دو طرف و مسائل زبان فارسی آموزی به خارجیان در کشورهای حوزه آفریقا و عربی را بیان داشتند.

این‌مجموعه از نشست‌های تخصصی که از سوی بنیاد سعدی با تمامی ادارات منطقه‌ای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طی فصل تابستان برگزار شد، دریچه‌ای برای شناخت بیشتر دو دستگاه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های قابل هم افزایی در حوزه آموزش زبان فارسی در جهان بود.

رایزنان فرهنگی ایران که از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به‌عنوان کارگزاران فرهنگی به کشورهای خارجی اعزام می‌شوند، بر اساس تفاهم میان بنیاد سعدی و آن سازمان به عنوان نمایندگان بنیاد سعدی در محل نیز به امر آموزش و ترویج زبان فارسی اهتمام دارند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *