راهنمای به آتش کشیدن خانه‌ نویسندگان منتشر شد

به‌گزارش

مجله معرفی کتاب

، رمان «راهنمای به آتش کشیدن خانه نویسندگان در نیوانگلند» پرفروش‌ترین رمان براک کلارک است. این رمان در زمان انتشار به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب آمریکا شناخته شد. این کتاب در انگلستان، استرالیا و نیوزلند منتشر و به زبان‌های فرانسوی، هلندی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی و پرتغالی نیز ترجمه شده است.

«راهنمای به آتش کشیدن خانه نویسندگان در نیوانگلند» روایت زندگی سام پالسیفر بخت‌برگشته و کودن است که ناخواسته خانه امیلی دیکینسیون؛ شاعر و نویسنده آمریکایی را به آتش می‌کشد و در این ماجرا دو نفر را به کشتن می‌دهد.

سام در بیست‌وهشت‌سالگی، پس از ۱۰ سال حبس، زندگی تازه و آرامی را آغاز می‌کند، اما رسیدن سیل نامه‌های درخواست از او برای آتش زدن خانه نویسندگان بزرگ و آتش گرفتن خانه‌های نویسندگانِ دیگر دوباره او را به وادی اثبات بی‌گناهی‌اش می‌کشاند…

براک کلارک؛ نویسنده معاصر امریکایی در دانشگاه بودُینِ ایالت مِین آمریکا، نگارش خلاق تدریس می‌کند. وی نویسنده داستان کوتاه و رمان است؛ جوایز ادبی متعددی را در کارنامه خود دارد و آثارش به بیش از ده زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند.

عمده شهرت او توانایی شگفت‌انگیزش در آفرینش کمدی‌های تاریک و طنزهای تلخ درباره مردم عادی آمریکا و چالش‌های زندگی‌شان است. او علاقه خاصی به توصیف شخصیت‌های بسیار ساده، ناشی و بداقبال دارد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «گذشته ناگهان سروکله‌اش پیدا می‌شود و وقتی هم که بیاید، دیگر می‌آید و می‌آید: نه یک بخش آن، بلکه همه‌اش بازمی‌گردد.

انبوه فراموش‌شده‌ها از فراموش‌کده بیرون می‌زنند و به شما هجوم می‌آورند. پنهان شدن از دستشان هم فایده‌ای ندارد. پیدایتان می‌کنند. گذشته‌ی شماست. تنها کسی که دنبالش می‌گردد، شمایید.»

کتاب «راهنمای به‌آتش‌کشیدن خانه نویسندگان در نیوانگلند» ۳۴۴ صفحه دارد و با تیراژ ۱۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد ۶۹,۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه‌مندان کتاب قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *