«دیوار نامرئی» منتشر شد/داستان یک بچه‌وسطی و خیال‌پردازی‌هایش

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه، رمان نوجوان «دیوار نامرئی» نوشته امیلی رودا با مضمونی مبنی بر اهمیت بنیاد خانواده و بحران دوران بلوغ با ساختاری فانتزی، به‌تازگی با ترجمه محبوبه نجف‌خانی توسط انتشارات مدرسه منتشر شده است.

داستان فانتزی «دیوار نامرئی» درباره پسری به نام پاتریک است که خواهری بزرگ­تر و برادری کوچک­تر از خود دارد و مثل همه بچه وسطی‌ها، احساس می­‌کند به اندازه­ فرزندان دیگر مورد توجه خانواده قرار نمی‌­گیرد و به همین دلیل حس تنهایی دارد. پاتریک که عاشق هیجان بازی­‌های کامپیوتری است، روزی هنگام بازی کامپیوتری ناگهان بازی قطع می‌­شود و شخصی روی صفحه نمایش ظاهر می‌­شود و از یک مسابقه­ تلویزیونی با جایزه یک میلیون دلاری خبر می­‌دهد و می­‌گوید که مسابقه هر شنبه، ساعت ۱۰، در کانال هشت تلویزیون برگزار می­‌شود.

شرکت­ کننده برای بردن جایزه، باید معماهایی شعرگونه را حل کند و به جست­‌و­جوی اشیایی گمشده­ برود. عجیب این­که، در شهر آن­ها چنین کانال و مسابقه‌­ای وجود ندارد. تا این که روز شنبه پاتریک با مادرش به مرکز خرید دهکده می‌­رود. در یکی از فروشگاه­‌ها، یک تلویزیون روشن می­‌بیند. کانال هشت را می‌­زند و یک­دفعه، همان مجری روی صفحه ظاهر می­شود و پاتریک  را به مسابقه دعوت می­‌کند. پاتریک می‌پذیرد و یکباره همه جا تاریک می‌­شود و پس از چند ثانیه، خود را داخل سالن  مسابقه می­‌بیند. پاتریک نمی‌­داند که چطوری از آنجا سر­در­آورده است، تا این که مدیر برنامه، رازی را برایش فاش می­‌کند: «دیواری نامرئی بین دنیای ما و شما وجود دارد، اما شما از وجود این دیوار خبر ندارید!»

مخاطب با خواندن داستانی هیجان ­انگیز و پُراوج و فرود، با شخصیت اصلی داستان همراه می­‌شود، به جهان موازی سفر می­‌کند، با معماها دست و پنجه نرم می­‌کند و به نوعی آزمون گذار از دوران بلوغ را طی می­‌کند.

 کتاب «دیوار نامرئی» در ۲۰۸ صفحه رنگی و با قیمت ۳۵۰۰۰ تومان توسط انتشارات مدرسه روانه کتابفروشی‌ها شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *