دومین دوره جایزه جستار برگزار می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، فراخوان دومین دوره جایزه ادبی جستار به‌تازگی توسط دبیرخانه این‌جایزه منتشر شده است.

این‌رویداد فرهنگی در شرایطی برگزار می‌شود که «جُستار» و «جُستارنویسی» به عنوان یک ژانر در جامعه ادبی ایران به ویژه در میان جوانان علاقه‌مند به نویسندگی، گونه‌ای نو و کمتر پرداخته شده به شمار می‌رود و همین موجب شده تا آثار بسیاری به دوره پیشین جایزه ارسال شود و دوره دوم نیز مورد توجه قرار گیرد.

محوریت این‌دوره را «جستار شخصی» (Personal Essay) است و موضوعِ بخشِ اصلیِ این دوره از جایزه‌ جستار، آزاد در نظر گرفته شده است. در کنار بخش اصلی یک‌بخش جنبی با موضوع «ادبیات چگونه من را نجات داد؟» در نظر گرفته شده که در هر دو بخش علاقه‌مندان لازم است نوشته‌هایی را که فرم «جستار شخصی» دارد به دبیرخانه جایزه ارسال کنند.

همچنین در راستای ایجاد بستر آموزشی برای علاقه‌مندان به جستارنویسی، تاکنون پنج کارگاه تخصصی توسط مؤسسه خوانش که متولی برگزاری این‌جایزه است به صورت رایگان برگزار شده که به دلیل استقبال قابل توجه متقاضیان حضور در این کارگاه‌ها، برخی از آن‌ها تمدید شدند. در این ورک‌شاپ‌ها به جستارنویس‌ها نکاتی در خصوص یافتن ایده، بسط آن و ساختارمند کردن جستار ارائه شده است.

مهلت ارسال آثار به این‌رویداد فرهنگی، تا اول دی ماه است و به نفرات برگزیده جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی

مجله معرفی کتاب

ارسال کنند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *