دومین‌مجموعه‌شعر مژده لواسانی چاپ شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مجموعه‌شعر «به چهل سالگی‌ات رسیده‌ام» سروده مژده لواسانی به‌تازگی توسط انتشارات نگاه منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب، دومین مجموعه‌شعری است که از لواسانی چاپ می‌شود که پیش از آن، کتاب شعر «خون انار گردن پاییز است» از او چاپ شده است. «به چهل سالگی‌ات رسیده‌ام»‌ یک‌مجموعه شعر سپید است.

لواسانی از سال‌های نوجوانی در کنار کار اجرا در تلویزیون و رادیو به نویسندگی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی نیز مشغول بود و در ۱۶ سالگی برای نخستین بار سردبیری یک برنامه رادیویی را تجربه کرد. او درباره کتاب پیش‌رو می‌گوید: «در کتاب اولم “خون انار گردن پاییز است” داعیه‌ شعر نداشتم و البته در مقدمه کتاب هم به این موضوع اشاره کرده بودم که چهار فصل این مجموعه شعر نیست؛ اما در مجموعه دوم یعنی “به چهل سالگی‌ات رسیده‌ام”، با راهنمایی‌ها و الطاف شاعرانی چون محمدرضا عبدالملکیان، اسماعیل امینی و دیگر استادان تلاش کردم تا مجموعه شعر سپید قابل قبولی را تقدیم مخاطبانم کنم.»

«به چهل سالگی‌ات رسیده‌ام» ۵۵ قطعه شعر سپید کوتاه را در بر می‌گیرد که فضایی عاشقانه دارند. این‌شعرها دغدغه‌های عاشقانه سراینده را با پس‌زمینه پاییز شامل می‌شوند.

یکی از اشعار این‌کتاب به این‌ترتیب است:

«باران
قطره
قطره
قطره
بر سه تن می بارید
آن تن که رفتم
آن تن که ماندی
آن تن که آمد
اسم رمزمان «تن‌ها» بود
آن شب!»

این‌کتاب با ۷۱ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۶ هزار تومان منتشر شد و پس از اتمام نسخه‌های چاپ اول، به‌تازگی به چاپ دوم رسیده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *