دوره یازدهم کلاسهای سطوح متوسط و پیشرفته آموزش زبان فارسی آغاز شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دوره یازدهم سطوح متوسط و پیشرفته آموزش زبان فارسی در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی مسکو آغاز شد.

در آغاز این دوره خانم ماریا گن مدیر مرکز آموزش زبان فارسی گزارشی در خصوص تجربه قبلی زبان آموزان عرضه کرد. وی گفت: در آموزش زبان فارسی علاوه بر منابع شناخته شده آموزشی از مجموعه ظرفیت‌های فرهنگی و هنری برای پیشرفت و تکمیل دانش زبانی استفاده شده است. در این دوره اکثر زبان آموزان دوره مقدماتی قبلی، فرا گرفتن زبان فارسی را در سطح بعدی ادامه داده‌اند. این امر نشان دهنده جاذبه زبان فارسی و شیوه‌های آموزشی مطلوبی است که در کلاس‌ها به کار گرفته شده است.

قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در سخنانی در باره پیوستگی زبان و فرهنگ، ورود به دوره‌های پیشرفته زبان را به معنی قرار گرفتن بیشتر و جدیتر در فضای فرهنگی هر زبان توصیف کرد.

رایزن فرهنگی ایران گفت: در دوره‌های پیشرفته زبان امکان تماس و ارتباط با وجوه فرهنگی هر زبانی فراهم می‌شود و زبان آموزان می‌توانند از داشته‌های معنوی و فرهنگی که هر زبانی توصیف‌گر آنهاست، بهره بگیرند.

وی ورود این گروه را به دوره‌های متوسط و پیشرفته زبان فارسی امری مثبت توصیف کرد که امکان بهره‌وری استاد و زبان آموز را از ابزارهای فرهنگی بیشتری فراهم می‌کند و امر آموزش پر نشاط تر عمیق‌تر می‌شود.

مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی کلاس‌های آموزشی خود را در مقطع کنونی در قالب کلاس‌های آموزش زبان فارسی و خوشنویسی به صورت حضوری برگزار می‌کند. با توجه به واکسیناسیون بخشی از جمعیت روسیه کلاس‌های دانشگاه‌های این کشور نیز از هفته آینده با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *