دوره‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در بمبئی به پایان رسید

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با توجه به شیوع و انتشار ویروس

مجله معرفی کتاب

در هند و اعمال محدودیت‌های ناشی از آن، دوره‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی به صورت برخط در فضای مجازی زوم برگزار شد.

این دوره‌ها شامل دوره نو آموز، میانی و مکالمه است و متن آموزشی از کتاب گام اول که توسط بنیاد سعدی تهیه و تدوین شده بود، استفاده شد.

در این دوره، فارسی‌آموزان علاوه بر فراگیری صامت‌ها و مصوت‌ها، واژگان زمان فعل‌های حال و گذشته ساده و فعل امری با مکالمات کوتاه و جملات ساده فارسی آشنا شدند. اساتید این دوره شبیر شیرازی، محمد میر سراجی و ابوطالبی بودند که هفته‌ای دو جلسه کلاس‌ها را برای دوره نو آموز برگزار کردند.

در دوره میانی نیز خانم مهناز فرودی، استاد زبان فارسی متن آموزشی از کتاب مینای یک که توسط بنیاد سعدی تهیه و تدوین شده بود استفاده کرد. در این دوره علاقمندان علاوه بر فراگیری زمان گذشته استمراری، ماضی بعید و حال التزامی با ساختار جملات فارسی به صورت کامل آشنا شدند.

دوره مکالمه با هدف دانش افزایی، به روز شدن و آشنایی اساتید و علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی در سطوح بالاتر تشکیل شد. در این دوره اساتید زبان فارسی دانشگاه‌‎ها و دانشجویان دوره پیشرفته شرکت داشتند.

با توجه به قابلیت‌های فضای زوم، اساتید در جلسات تدریس افزون بر توضیحات کامل پیرامون فرهنگ والای ایران اسلامی ویدئو کلیپ‌هایی از جاذبه‌های گردشگری ایران اکران کردند که مورد توجه دانشجویان قرار گرفت.

همچنین در این کلاس‌ها اساتید با توجه به مفاد درسی به مناسبت های مختلف از قبیل اعیاد مذهبی و ملی و نیز درباره فرهنگ، آداب ورسوم مردم ایران سخن گفتند که از جمله آنها پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر بود که اساتید در مورد این رویداد بزرگ قرن صحبت کرده و نسل جوان و فرهیخته هند را با انقلاب اسلامی ایران و اهداف آن آشنا کردند. در پایان دوره‌ها، دانشجویان با شرکت در امتحانات پایانی و قبولی در امتحانات دانش آموخته شدند و گواهی پایان دوره به صورت برخط برای آنها ارسال شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *