دهمین دوره کلاس‌های آموزش زبان فارسی در روسیه پایان یافت

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، این دوره که تحت تأثیر شیوع ویروس

مجله معرفی کتاب

پس از ماه‌ها تعطیلی در مهرماه سال جاری آغاز شده بود به صورت حضوری و برخط برگزار شد و فارسی آموزان با اشتیاق تمام در کلاس‌ها شرکت کردند.

در آغاز این مراسم خانم ماریا گن مدیر مرکز آموزش زبان فارسی و مدرس این دوره، گزارشی از برگزاری کلاس‌ها و شیوه تدریس خود و استقبال زبان آموزان عرضه و از فارسی آموزان را دعوت کرد که در دوره میانی آموزش زبان فارسی شرکت کنند تا بتوانند از ارزش‌های ادبی و فرهنگی این زبان ارزشمند، بیشتر بهره ببرند.

قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی ایران در فدراسیون روسیه در سخنانی با اشاره به نقش مردمی و پیوندگری زبان فارسی در طول تاریخ، فرا گرفتن این زبان را دریچه‌ای به روی ایران و فرهنگ ایرانی دانست که در این روزگاران دشوار، امکان ارتباط معنوی و فرهنگی ما را با هم فراهم می‌کند.

وی با اشاره به نقش شاهکارهای زبان فارسی در پیوند دادن و گردهم آوردن مردم در طول تاریخ گفت: این بار هم زبان فارسی ما را در دوره دشواری یک جا جمع کرده تا با بهره گیری از ارزش‌های والای فرهنگی این زبان ارجمند، بخشی از تنهایی و انزوای این روزگار را پر کنیم.

سلیمانی با تاکید بر ضرورت ادامه فراگرفتن این زبان، فارسی آموزان را دوستان صمیمی و با فضیلت فرهنگ و تمدن ایران دانست و اظهار امیدواری کرد این دوره‌ها ادامه پیدا کند.

مراسم با اعطای گواهینامه به فارسی آموزان پایان یافت. گفتنی است؛ دوره‌های آموزشی زبان فارسی و آموزش خط تحریری و خوش نویسی هر ساله در دو نوبت در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی برگزار می‌شود و مورد استقبال علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. دوره جدید آموزش زبان فارسی از فوریه سال آینده در سه سطح آموزشی: مقدمانی، میانی و پیشرفته آغاز خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *