در Adobe Illustrator به کمک آموزش طراحی کاراکتر چهره کارتونی سرگرم کننده ایجاد کنید

در این بخش از آموزش طراحی کاراکتر کارتونی ، نحوه ایجاد یک شخصیت جالب در Adobe Illustrator را یاد خواهید گرفت.

برای مبتدیان ، شما یاد می گیرید که روی یک شبکه ساده قرار دهید و دو برس هنری ساده بسازید. سپس ، با استفاده از ابزار Blend با ابزارها و جلوه های اصلی ، خواهید آموخت که چگونه سر و گوش شخصیت خود را بسازید. با کمک این برس های هنری حفظ شده ، یاد خواهید گرفت که موهای خود را با برخی از تأثیرات اصلی و تکنیک های ترکیب درست کنید.

در مرحله بعدی آموزش جامع طراحی کاراکتر ، یک بینی و سایه نازک با دو ترکیب ساده و چندین جلوه Drop Shadow ایجاد خواهید کرد. با استفاده کامل از صفحه سقوط ، ساخت چشم و ابرو را یاد خواهید گرفت. با استفاده از جلوه های Pucker & Bloat و Zig Zag می توانید یک کمان صورتی کوچک با ویژگی های زیبای سکته مغزی ایجاد کنید. در آخر ، شما می آموزید که چگونه یک پس زمینه ساده و یک پل گفتاری نرم اضافه کنید.

1. یک سند جدید ایجاد کنید و یک شبکه راه اندازی کنید
برای ایجاد سند جدید ، روی Control-N کلیک کنید. Pixel را از فهرست کشویی Units انتخاب کنید ، 600 را در کادر Width and Height وارد کرده و سپس روی دکمه Advanced کلیک کنید. RGB ، Screen (72ppi) و Align New Objects را در شبکه Pixel تا دکمه OK انتخاب کنید.

شبکه (View> View Network) و Snap to Network (View> Snap to Network) را فعال کنید. برای مبتدیان ، شما باید هر 5 پیکسل شبکه داشته باشید ، بنابراین فقط به ویرایش> تنظیمات> دایرکتوری ها> شبکه بروید ، 5 در جعبه شبکه در هر جعبه و 1 در جعبه زیرشاخه ها وارد کنید. همچنین باید برای نمایش پیش نمایش زنده با اندازه و موقعیت مکانی اشکال خود ، پنجره اطلاعات (Window> Info) را باز کنید. فراموش نکنید که از Edit> Preferences> Units> General واحد اندازه گیری پیکسل ها را تنظیم کنید. همه این گزینه ها سرعت کار شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
2. دو برس هنری ایجاد کنید
سطح 1
ابزار Oval (L) را انتخاب کرده و روی نوار ابزار خود تمرکز کنید. رنگ را از خط جدا کرده و سپس fill را انتخاب کرده و رنگ آن را روی R = 96 G = 57 B = 19 تنظیم کنید.

به صفحه هنری خود بروید و فقط یک بیضی با اندازه 30 150 150 پیکسل ایجاد کنید ، ضربه محکم و ناگهانی به شبکه باید کار شما را آسان کند. به ابزار anchor point بروید (Shift-C) و روی قسمت بالایی شکل خود تمرکز کنید. فقط روی نقطه لنگر موجود کلیک کنید و شکل شما در تصویر دوم ظاهر می شود. ابزار انتخاب مستقیم (A) را بگیرید ، دو نقطه لنگر برجسته شده در تصویر دوم را انتخاب کنید و آنها را 30 پیکسل به پایین بکشید. در پایان همه چیز باید مانند تصویر سوم باشد.

سطح 2
مطمئن شوید که شکل شما هنوز انتخاب شده است ، صفحه قلم موها را باز کنید (Window> Brushes) و روی دکمه New Brush کلیک کنید. کادر انتخاب Art Brush را انتخاب کرده و OK را بزنید تا پنجره گزینه های Art Brush باز شود. “قلم مو ضخیم” را در کادر Name وارد کنید ، ویژگی های نشان داده شده در تصویر زیر را تنظیم کنید و بر روی دکمه تأیید کلیک کنید.

هنگامی که می توانید برس هنری جدید را در داخل صفحه برس خود مشاهده کنید ، می توانید این شکل قهوه ای را از سطح هنری خود پاک کنید.

3. سر ایجاد کنید
سطح 1
برای این مرحله به شبکه در هر 1 پیکسل نیاز خواهید داشت ، سپس به ویرایش> تنظیمات> دایرکتوری ها و شبکه بروید و در جعبه شبکه در هر کادر 1 وارد کنید. با استفاده از ابزار بیضی (L) ، یک شکل 6x20px ایجاد کنید و مطمئن شوید که رنگ پر روی R = 96 G = 57 B = 19 تنظیم شده است.

به ابزار نقطه لنگر (Shift-C) بروید ، در قسمت بالای شکل جدید خود تمرکز کنید و به سادگی بر روی نقطه لنگر موجود کلیک کنید. ابزار را برای انتخاب مستقیم (A) بگیرید ، دو نقطه لنگر برجسته شده در تصویر دوم را انتخاب کنید و آنها را 4 پیکسل به پایین بکشید. در پایان همه چیز باید مانند تصویر سوم باشد.

سطح 2
شکل قهوه ای خود را دوباره انتخاب کنید ، به صفحه Brushes (Window> Brushes) بروید و دوباره روی دکمه Brush New کلیک کنید. کادر Art Brush را علامت بزنید و OK را بزنید. تمام خصوصیات نشان داده شده در تصویر زیر را وارد کنید ، مطمئن شوید نام شما “Thin Brush” است و سپس بر روی دکمه تأیید کلیک کنید. فراموش نکنید که به محض مشاهده برس هنری جدید در داخل صفحه برس ، شکل قهوه ای را از سطح کار خود پاک کنید.

مرحله 3
هر 5 پیکسل به خط شبکه بازگردید ، سپس فقط به ویرایش> تنظیمات> دایرکتوری ها و شبکه بروید و 5 در جعبه شبکه در هر جعبه وارد کنید. با استفاده از ابزار Oval (L) ، 225 180 180 پیکسل ایجاد کنید ، مطمئن شوید که انتخاب شده است و روی پنجره Mirror تمرکز کنید (پنجره> آینه). دوباره بررسی کنید که هیچ رنگی برای خط وجود نداشته باشد و سپس پر کردن را انتخاب کنید.

پانل Gradient را باز کنید (Window> Gradient) و به سادگی بر روی تصویر کوچک gradient کلیک کنید تا گرادیان پیش فرض به سیاه خطی اضافه شود. همچنان روی صفحه گرادیان خود تمرکز کنید ، زاویه را روی 90 درجه تنظیم کنید و سپس روی رنگ های شیب قرار دهید. لغزنده سمت راست را انتخاب کرده و رنگ را روی R = 243 G = 197 B = 145 تنظیم کرده و سپس لغزنده سمت چپ را انتخاب کرده و رنگ را روی R = 233 G = 167 B = 115 تنظیم کنید.

مطمئن شوید که شکلی که این مرحله را انجام داده هنوز انتخاب شده است و به Effect> Distortion> Bulge بروید. خصوصیات نشان داده شده در تصویر زیر را وارد کنید ، OK را کلیک کنید و به Object> Expand Appearance بروید. به پنل لایه ها (Window> Layers) بروید ، لایه خود را باز کنید ، فقط روی شکل موجود دوبار کلیک کنید و نام آن را “headShape” بگذارید.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *