خانه کتاب و ادبیات درگذشت حسن محجوب را تسلیت گفت

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در پی درگذشت حسن محجوب مدیر شرکت سهامی انتشار، موسسه خانه کتاب و ادبیات پیام تسلیتی صادر کرد.

مشروح متن این‌پیام به این‌ترتیب است:

«جامعه فرهنگ‌پرور نشر کتاب و کتابفروشی ایران، در ماه‌های پایانی آخرین سال سده ۱۴ خورشیدی، ناباورانه یکی از پیشکسوتان صدیق و بزرگ‌مردان اثرگذار خود، زنده‌یاد حسن محجوب را از دست داد.

 او از بزرگان نشر و کتابفروشی بود که در قانون‌مداری و ارتقاء نظام صنفی و همکاری با اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان، همواره برای رشد فرهنگ نشر و کتاب پیشتاز بود. 

شرکت سهامی انتشار در میانه دهه سی خورشیدی بر اساس خرد جمعی فرزندان دانا و پرتلاش کشور عزیزمان ایران شکل گرفت و به مرور توانست با توجه به اهداف بنیان‌گذران خود در میان ناشران کشور اثر گذاری خود را در جامعه دانشگاهی و فرهنگی ایجاد کند. 

رشد موثر فرهنگی، پویایی در حوزه اندیشه و تداوم فعالیت موسسه سهامی انتشار در حوزه فرهنگ مکتوب را باید مرهون تدابیر حسن محجوب دانست که در بیش از شش دهه و گذر از دیدگاه‌ها و اندیشه‌ها و نیز روزها و سال‌ها این موسسه فرهنگی را راهبری نماید. محجوب مشی روشنگرانه در کار خود داشت. 

او مدیری برنامه‌ریز بود؛ پایبندی به اصول دینی، سعادت‌خواهی، صداقت، سادگی و آزادگی و نیز توسعه رفتار اخلاقی و گسترش علم و دانش، توجه به حفظ هویت و منافع ملی  نقشه راهی بود که او در طی سال‌ها مدیریت خود بدان توجه داشت. افزون بر این او مدیری مسولیت پذیر بود و آنچنانی که در اهداف موسسه بیان کرده است همواره خود و موسسه را نسبت به مشتریان، پدیدآورندگان، کارکنان، سهامداران و جامعه مسئول و پاسخگو می‌دانست. در همین راستا در سال ۱۳۸۲ به عنوان خادم برگزیده نشر از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیده و در سال ۱۳۹۴ به عنوان پیشکسوت صنعت نشر از او تقدیر شد.

خانه کتاب و ادبیات ایران، درگذشت مدیر اندیشمند و فرهیخته موسسه سهامی انتشار را به خانواده معزز و معزای محجوب تسلیت عرض می کند و برای آن مرحوم از خداوند منان رحمت واسعه الهی و برای فرزندان برومند ایشان و نیز همکاران ارجمند آن مرحوم صبر و اجر آرزومند است. همچنین به اصحاب نشر و اعضای محترم اتحادیه ناشران و کتابفروشان که سوگوار یکی از اعضای پیشکسوت خود هستند تعزیت و تسلیت عرض می‌شود.»

حسن محجوب شنبه‌شب ۱۱ بهمن به‌دلیل کهولت سن درگذشت.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *