خاطرات خودنوشت سردار سلیمانی به شمارگان صدهزار نسخه رسید

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی انتشارات مکتب حاج قاسم (بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی)، کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» شامل خاطرات شهید قاسم سلیمانی از سال‌های کودکی در روستای زادگاه پدری تا میانه‌های مبارزات ضدطاغوتی سال ۱۳۵۷ است که همزمان با اولین سالگرد شهادت وی منتشر شد و به‌تازگی به مجموع شمارگان صدهزار نسخه رسیده و تمام یکصد هزار نسخه این‌کتاب در کتابفروشی‌ها و فروشگاه‌های سراسر کشور توزیع شده است.

در یادداشت رهبر معظم انقلاب بر این کتاب آمده است:

«هر چیز که یاد شهید ما را برجستخ کند، چشم‌نواز و دلنواز است. یاد او را اگرچه خداوند در اوج برجستگی قرار داد و بدین گونه پاداش دنیائی اخلاص و عمل صالح او را بدو هدیه کرد ولی ما هم هرکدام وظیفه‌ئی داریم. کتاب حاضر را هنوز نخوانده‌ام اما ظاهراً میتواند گامی در این راه باشد.»

در بخشی از کتاب هم که اشاره به نام آن دارد چنین می‌خوانیم:

«

مجله معرفی کتاب

سال ۱۳۵۵ بود. دختر جوانی با سر برهنه و موهای کاملا بلند در پیاده‌رو در حال حرکت بود. پاسبان شهرداری به او جسارتی کرد. این عمل زشت در روز عاشورا برآشفته‌ام کرد. بدون توجه به عواقب آن تصمیم به برخورد با او گرفتم. آنقدر عصبانی بودم که عواقب این حمله برایم هیچ اهمیتی نداشت. برق‌آسا به او رسیدم. با چند ضربه او را نقش زمین کردم. خون از بینی‌هایش فوران زد. زدن پاسبان شهرداری مغرورم کرده بود. حالا دیگر از چیزی نمی‌ترسیدم.»

این کتاب با ۱۳۶ صفحه، قطع رقعی و قیمت ۲۲ هزار تومان توسط انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر شده است. ۷۶ صفحه از کتاب به خاطرات خودنوشت حاج قاسم اختصاص داد و باقی صفحات کتاب اصل دست‌خط شهید سلیمانی شامل همان خاطرات است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *