«حجره شماره دو» رونمایی می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مراسم رونمایی از کتاب «حجره شماره دو» شامل خاطرات حجت‌الاسلام ابوالقاسم اقبالیان نوشته رضا یزدانی روز چهارشنبه ۱۵ بهمن در حوزه هنری برگزار می‌شود.

این‌کتاب، اثری در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس استان قم است. حجت‌الاسلام ابوالقاسم اقبالیان یکی از شاهدان عینی است که در بسیاری از مقاطع حساس تاریخ انقلاب و دفاع مقدس حضور داشته و نقش‌آفرینی کرده‌ است. وی همچنین با شخصیت‌های مهم تاریخ انقلاب ارتباط داشته و خاطرات دست اول و شنیده نشده‌ فراوانی از آن‌ها دارد که تاکنون نقل نشده‌ و برای نخستین بار است که در کتابی منتشر می‌شود.

«حجره شماره دو» تنها خاطرات شخصی یک مبارز انقلابی نیست، بلکه خلاصه‌ای است از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس قم. زیرا راوی این‌کتاب در بیشتر اتفاقات مهمِ انقلاب در قم نقش مؤثر داشته و بعضی از روایت‌های او مکمل روایت‌های ناقصی است که پیش از این دیگران نقل کرده اند. با کنار هم قرار دادن این برش‌های تاریخی، مخاطبان به روایتی کامل دست خواهند یافت.

اگرچه اهالی جبهه و جنگ در قم او را به خوبی می‌شناسند، اما شاید جوان‌ترها ندانند که راوی این کتاب چه نقش مهمی در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس داشته و سال‌های سال بی‌نشان مانده‌ است. نام «شیخ اقبالیان» با بسیج قم و اعزام بسیجی‌ها به جبهه گره خورده است.

مراسم رونمایی از این‌کتاب، با حضور آیت‌الله محسن قمی معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر

مجله معرفی کتاب

، حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی فرمانده بسیج در دوران دفاع مقدس و سردار رضا سیف اللهی فرمانده اسبق نیروی انتظامی همراه است.

این‌برنامه روز چهارشنبه ۱۵ بهمن از ساعت ۱۰ در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *