جوهره مکتب سردار سلیمانی در یک کتاب بررسی شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، کتاب «رهبری اخلاص مدار؛ جوهره مکتب شهید سلیمانی» نوشته سید محمد مقیمی، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، با شمارگان هزار نسخه، ۱۲۰ صفحه و بهای ۳۰ هزار تومان توسط انتشارات راه دان منتشر شد.

نویسنده در این کتاب تلاش کرده به واکاوی سبک رهبری شهید سلیمانی بپردازد تا بتواند بخشی از خلأ ایجاد شده در این عرصه را در سطح نظریه‌پردازی برطرف کرده و از سوی دیگر، راهنمای عملی برای مدیران در سطوح مختلف فراهم سازد. از آنجا که از منظر رهبر انقلاب، اخلاص مهمترین خصیصه شهید سلیمانی ذکر شده، محقق این مفهوم محوری را در قالب رهبری اخلاص‌مدار مورد مطالعه قرار داده است.

در این کتاب تلاش شده با استفاده از رویکرد تحقیق کیفی و بهره‌گیری از روش تحلیل مضمون، سخنرانی‌های شهید سلیمانی، بیانات رهبر معظم انقلاب و اظهارات و دیدگاه‌های دوستان و همرزمان شهید مورد واکاوی قرار گیرد. در نهایت مبتنی بر تحلیل مضمون و شبکه مضامین، مدلی فرآیندی مبتنی بر عوامل زمینه‌ساز رهبری خالصانه، و دستاوردهای این نوع رهبری طراحی و تبیین شده است.
در این مدل، مجموعه‌ای از عوامل اثرگذار بر اخلاص شهید سلیمانی با عنوان عوامل زمینه‌ساز مطرح شده‌اند که به عنوان ورودی مدل ایفای نقش می‌نمایند.

در پایان با عنایت به داده‌های مستخرج از سیره نظری و عملی شهید سلیمانی، مقیاس سنجش سبک رهبری اخلاص‌مدار طراحی شده است. این ابزار مشتمل بر ۱۲۲ پرسش پنج مقیاسی و ۴۹ شاخص است که در ۱۰ خوشه اصلی طبقه‌بندی شده و این ابزار خود ارزیابی شده و همچنین نحوه امتیازبندی شاخص‌ها و تفسیر نتایج حاصله، نیز تشریح و به مخاطبان ارائه شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *