جشنواره پاسداران اهل‌قلم برندگان خود را شناخت

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، امروز دوشنبه ۱۱ اسفندماه، اختتامیه پانزدهمین جشنواره پاسداران اهل‌قلم با حضور سرلشگر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه و تعدادی از فرماندهان و برگزیدگان جشنواره با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن همایش‌های ولایت ستاد کل سپاه برگزار شد.

در این مراسم ابتدا از پوستر فراخوان شانزدهمین دوره جشنواره کتاب سال پاسداران اهل‌قلم و نشان رسته فرهنگی با حضور سردار سلامی و سردار قاآنی رونمایی شد.

در این دوره از میان ۳۳۹ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، ۱۸۲ کتاب در ۱۶ رشته داوری شده که ۸ اثر حائز رتبه اول، ۱۲ اثر شایسته رتبه دوم و ۱۵ اثر نیز مقام سوم را از آن خود کردند. همچنین ۱۳ اثر شایسته تقدیر شناخته‌شده است.

طبق این گزارش کتاب‌های دست‌های خالی پاهای خونین به نویسندگی اسدالله احمدی و جلد دوم از روزشمار هفتم با عنوان طبس تا سنندج اثر مرحوم هادی نخعی که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده‌اند، حائز رتبه دوم شدند. کتاب نبرد امام مهدی (عج)، به نویسندگی مهدی حاجی خداوردی رتبه سوم را کسب کرد و کتاب تاریخ شفاهی دفاع مقدس روایت ناتمام احمد غلامی از ری تا شام اثر مرحوم علی مژده‌ی شایسته تقدیر اعلام شد.

همچنین در بخش ویژه‌ای که برای اولین بار در این جشنواره برگزار شد و به شهید قاسم سلیمانی اختصاص یافته است، کتاب‌های با «پرواز بغداد بهشت» نوشته آقای جان‌نثاری، «شاخصه‌های مکتب شهید سلیمانی» نوشته حجت‌الاسلام شیرازی و «آرزوی گل سرخ» قابل‌تقدیر شناخته شدند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *