جدول هزینه‌ها و اطلاعات نمایشگاه مجازی کتاب منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، گزارش مقایسه‌ای هزینه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و همچنین تحلیل اطلاعات نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از کاهش هزینه‌ها تا افزایش عدالت فرهنگی حکایت دارد؛ این گزارش‌ها از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران منتشر شد.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا دهم بهمن‌ ۱۳۹۹ با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

بر اساس گزارش مقایسه‌ای هزینه‌های برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، ۱۶۸میلیارد و ۲۸۵ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۳۲۹ ریال صرف امور اجرایی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شد؛ اما این مبلغ در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با کاهش ۷۷ درصدی همراه بود و به ۳۷ میلیارد و ۱۸۰ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۴۸۵ ریال رسید. به عبارتی دیگر، هزینه اجرایی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران (در سال ۱۳۹۹)، ۲۳ درصد هزینه‌های اجرایی آخرین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که در سال ۱۳۹۸ برگزار شد، بوده است.

هزینه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در بخش‌های هیات رسیدگی به تخلفات نمایشگاه، نظارت بر نشر بین‌الملل و فعالیت‌های فرهنگی مرتبط، کمیته اداری و مالی، کارگروه گمرک، شورای نظارت و ارزشیابی، تشکل‌های نشر، کمیته ناشران داخلی و… نسبت به سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به صفر رسیده است. برای اطلاع از گزارش مقایسه‌ای هزینه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید.

در گزارش تحلیل اطلاعات نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اطلاعاتی همچون آمار نهایی فروش، نمودار فروش روزانه، کتاب‌های فروش رفته به تفکیک تالیف و ترجمه، کتاب‌های فروش رفته به تفکیک چاپ اول و مجدد، توزیع کتاب‌های عرضه شده در نمایشگاه بر اساس محل انتشار، وضعیت کتاب‌های عرضه شده بر اساس قیمت، ناشران شرکت‌کننده، اطلاعات خریداران، توزیع خریداران، مبلغ خرید بر اساس استان محل سکونت، گروه‌های موضوعی پرفروش، پرفروش‌ترین ناشران، محل هزینه بن‌ها و… آمده است. برای دسترسی به این اطلاعات اینجا کلیک کنید.

تحلیل اطلاعات نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بر اساس اطلاعات کتاب‌های ثبت شده در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران انجام شده است. لذا کتاب‌های لاتین و عربی که در داخل کشور منتشر نشده‌اند و در بانک اطلاعات خانه کتاب و ادبیات ایران موجود نیستند، در فایل پیوست با عنوان empty نمایش داده شده‌اند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *