ترجمه کتاب‌های خرسی برای کودکان چاپ شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سیمای شرق، مجموعه هفت‌جلدی «خرسی» نوشته نیک بِلند به‌تازگی با ترجمه معصومه نفیسی توسط انتشارات سیمای شرق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب‌ها در قالب عناوین «کتاب‌های زرافه» (دپارتمان کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق) چاپ شده‌اند.

مجموعه‌کتاب‌های «خرسی»، نوشته نیک بِلند نویسنده استرالیایی هستند که تصویرگری کتاب‌ها را نیز برعهده داشته و یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان و تصویرگران استرالیایی‌ محسوب می‌شود.

عناوین این‌مجموعه عبارت‌اند از: «خرسی خیلی بداخلاق»، «خرسی خیلی کلافه»، «خرسی خیلی گرسنه»، «خرسی خیلی شجاع»، «خرسی خیلی پر سروصدا»، «خرسی خیلی خواب‌آلو» و «خرسی خیلی قهرمان» می‌شود.

در این‌کتاب‌ها که مناسب گروه سنی هفت‌سال به بالا هستند و آخرین جلدشان در سال ۲۰۱۹ چاپ شده، کودک همراه با شخصیت اصلی داستان که یک خرس است، با زبانی طنز و روان و همراه با تصاویری کتاب، با مطالب گوناگونی آشنا می‌شود و به صورت غیرمستقیم نحوه تعامل بهتر با دیگران، کمک کردن به دوستان، مدارا کردن، شناخت ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی مختلف و… را می‌آموزد.

«خرسی خیلی بداخلاق» اولین کتاب این‌مجموعه است که خلاصه داستانش از این‌قرار است: در یک جنگل جینگیلی وینگیلی، در یک روز خیس و بارانی، چهار دوست کوچول موچولی، رسیدند به یک خرسی خیلی بداخلاق و غرغرو. آیا آن‌ها می‌توانند او را سرحال بیاورند؟

«خرسی خیلی کلافه» دومین کتاب این‌مجموعه است که در آن، خرسی خیلی بداخلاق برگشته! این‌بار خرسی، بداخلاق است چون کَک کوچولو سرتا پای او را می‌گَزد، در حالی که این فقط روش کَک کوچولو است برای اینکه بگوید: «سلام!»

سومین کتاب مجموعه پیش‌رو، «خرسی خیلی گرسنه» است که در آن، خرسی خیلی بداخلاق، خیلی گرسنه است و در همین زمان با یک خرس قطبی آشنا می‌شود. «خرسی خیلی شجاع» نام چهارمین کتاب مجموعه خرسی است که در آن‌ هم، باز خرسی بداخلاق است اما این‌بار چون با بوریس بوفالو رقابت دارد و فکر می‌کند کی از همه شجاع‌تره؟ اما یک اتفاق عجیب هر دو آنها را به وسط جنگل فراری می‌دهد…

پنجمین‌کتاب مجموعه پیش‌رو «خرسی خیلی پر سروصدا» نام دارد که در داستانش، همه‌جای جنگل پر از صدای موسیقی شده و دوستان خرسی فکر می‌کنند می‌توانند به او کمک کنند ساز مخصوص خودش را پیدا کند. در ششمین‌کتاب هم که «خرسی خیلی خواب‌آلو» نام دارد، در یک کوهستان جینگیلی وینگیلی، زمستان از راه رسیده و وقت خواب زمستانی خرسی است. روباه مکار، خرسی خیلی خواب‌آلو را تعقیب می‌کند…

«خرسی خیلی قهرمان» هم آخرین کتاب این‌مجموعه هفت‌جلدی است که در آن، هیولایی وارد جنگل شده که درخت‌ها را می‌بلعد. حالا خرسی کتاب‌های پیشین، فکر می‌کند باید کاری برای نجات جنگل انجام دهد و جنگل را از دست هیولا نجات دهد.

کتاب‌های این‌مجموعه هرکدام با قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده‌اند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *