ترجمه مجموعه‌ سه‌جلدی «روایت‌های هولناک» برای نوجوانان چاپ شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مجموعه سه‌جلدی «روایت‌های هولناک» نوشته کریس پریستلی به‌تازگی با ترجمه سیما تقوی توسط انتشارات پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

کریس پریستلی نویسنده این‌مجموعه، متولد ۱۹۵۸ در انگلستان است و کتاب‌های این‌مجموعه‌ را به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ منتشر کرده است. او ۶۲ سال دارد و داستان‌های وحشت زیادی برای نوجوانان در کارنامه دارد.

ترجمه فارسی مجموعه «روایت‌های هولناک» در قالب مجموعه «ادبیات وحشت» منتشر شده که نشر پیدایش برای نوجوانان چاپ می‌کند. هرکدام از این‌رمان‌ها داستان‌های جدا و مستقل دارند. در کتاب اول «عمو مونتاگ» ماجرا درباره پسربچه‌ای به‌نام ادگار است که به خانه قدیمی و اسرارآمیز عمویش مونتاگ می‌رود. عمومونتاگ قصه‌هایی دارد که به‌قدری ترسناک‌اند که ادگار نمی‌تواند جلوی خودش را بگیرد و به خانه وحشتناک و مرموزش نرود. اما سوال مهم این‌جاست که ارتباط عموی ادگار با این‌اتفاقات ترسناک چیست و چر این‌همه وسایل ترسناک و اسرارآمیز در خانه‌اش جمع کرده است؟

از میان درختان، ازش بالا نرو!، نا_در، شیطانک چوبی، پیشکش، سرشاخه‌زنی، قاب نفیس، جن!، داستان ارواح، مسیر، عمومونتاگ، گوی برفی، پاتیناژ عناوین بخش‌های مختلف کتاب «عمومونتاگ» هستند.

این‌کتاب با ۲۳۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۵۰ هزار تومان منتشر شده است.

در کتاب دوم «کشتی نفرین‌شده»، یک برادر و خواهر با نام‌های جان و کتی همراه با پدرشان برای آوردن دکتر، به دهکده می‌روند. چون بیماری عجیب و غریبی آمده و طوفانی سهمگین در راه است که می‌تواند خانه‌ها را از جا بِکَند. در همین‌احوال غریبه‌ای به دهکده آمده و مهمان‌خانه‌ای هم بالای صخره‌های بالای خلیج قرار دارد، اما غریبه به خانه جان و کتی و پدرشان می‌آید و تقاضای پناه دارد. این‌غریبه وقتی وارد خانه می‌شود که پدر خانه حضور ندارد و برای بچه‌ها حرف‌هایی می‌زند که انگار آن‌ها را از پیش می‌شناسد…

عناوین بخش‌های تشکیل‌دهنده این‌رمان هم به این‌ترتیب‌اند: طوفان سهمگین، دوشیزه پیروسکا، شاهد بی‌زبان، ایرزومی، پسرک و قایق، تله دریا، باتلاق، میمون لعنتی!،‌ طرح روی دندان، کشتی اشباح، تاج‌الملوک‌های حیاط پشتی.

این‌کتاب هم با ۲۹۶ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۶۱ هزار تومان به چاپ رسیده است.

«تونل مخوف» هم عنوان سومین کتاب مجموعه «روایت‌های هولناک» است که شخصیت اصلی‌اش یک پسربچه به‌نام رابرت هارپر است. در شروع داستان تعطیلات به پایان رسیده و رابرت باید به مدرسه برگردد.

سفر برگشت به خانه و رفتن به مدرسه، سفری عادی نیست چون اولین سفری است که رابرت با قطار و تنها انجامش می‌دهد. ولی عادی‌نبودن سفر رابرت فقط به‌دلیل این‌چیزها نیست چون قطارش مقابل یک تونل می‌ایستد و رابرت زنی مرموز را جلوی تونل می‌بیند که می‌خواهد برایش روایت‌های هولناکی را تعریف کند و رابرت هم مجبور است گوش کند. داستان‌هایی که زن تعریف می‌کند اصلا عادی نیستند و خیلی هم وحشتناک‌اند.

رابرت حین شنیدن قصه‌ها با خودش فکر می‌کند چرا قطار ایستاده و ناچار است به قصه‌های وحشتناک این زن گوش دهد…

قطار، گلخانه، گورپشته، پرستار جدید، آدم کوچولوها، چفته‌سنگ، جرالد، خواهر ورونیکا، پسرک نجواگر، شکاف روی دیوار، دهانه تونل هم عناوین بخش‌های مختلف رمان «تونل مخوف» هستند.

این‌کتاب با ۲۸۰ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۵۹ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *