ترجمه «عناصر طراحی» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، کتاب «عناصر طراحی» نوشته گیل گریت هانا و ترجمه شعبانعلی قربانی، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان، را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) منتشر کرده است.

این کتاب در هفت فصل شامل: زندگی‌نامه کاستلو، مبانی حجم، مطالعات پیشرفته در فرم، مطالعات درباره فضا، پیشرفت و توسعه، کارهای حرفه‌ای و پروژه‌های دانشجویی به چاپ رسیده است.

در مقدمه مترجم آمده است:

«عناصر طراحی کتابی است موجز، آموزنده و بسیار ارزشمند برای طراحان، اساتید و دانشجویان. به عنوان کتابی دربارۀ مبانی، این اثر دربردارندۀ مجموعه‌ای از مباحث و تمرینات است که خواننده را از مراحل ابتدایی کار با فرم‌های ساده تا خلق راه‌حل‌های پیچیده برای مسائل مشکل طراحی راهنمایی می‌کند. به عنوان تفسیری بر ارتباطات بصری و فرمی موجود در طراحی، این کتاب درس‌های لازم را برای درک بهتر فرم و فضا و مبانی ارتباطات بصری طراحی سه‌بعدی به خواننده می‌آموزد. رووینا رید کاستلو به مدت سی سال به تدریس عناصر طراحی و ساختار روابط بصری در دانشگاه پرات نیویورک اشتغال داشت. او در آنجا برنامه‌ای آموزشی تهیه و تدوین کرد که به عنوان درس مبانی در بسیاری از کلاس‌های طراحی در دانشگاه‌های سراسر دنیا به کار گرفته شد.»

کتاب «عناصر طراحی» را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) در ۲۷۲ صفحه و شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در بهای ۶۹۰۰۰ تومان، روانه بازار کتاب کرده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *