ترجمه «بوطیقای معماری» به چاپ دهم رسید

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مجموعه دوجلدی «بوطیقای معماری (آفرینش در معماری)» نوشته آنتونی سی.‌آنتونیادس با ترجمه احمدرضا آی به‌تازگی توسط انتشارات سروش به چاپ دوم رسیده است. 

بوطیقا را، از آن رو که نام اثری از ارسطو درباره فن شعر بوده، هر نوع اثری می‌دانند که درباره نقد و ارزیابی اصول یک فن یا هنر باشد. بوطیقای معماری هم کتابی است که اصول هنری آفرینش را در هنر معماری تحلیل و بررسی می‌کند. مفهوم آفرینش در این کتاب مفهوم کلیدی است و همه مباحث ریز و درشت کتاب حول محور آفرینش هنری است.

در جلد اوّل مجموعه‌ پیش‌رو، راهبردهای نامحسوس به‌سوی خلاقیت معماری (فرایند خلاقیت، استعاره، پـارادوکس و متافیزیک، راهبـرد تغییر فرم، ابهام ازلی و دست‌نیافته، شعر و ادبیات، و بیگانگی و چندفرهنگی) را می‌توان یافت و در جلد دوم راهبردهای محسوس به سوی خلاقیت معماری (تاریخ و تاریخ‌گرایی، تقلید و برداشت سطحی، هندسه و خلاقیت، تأکید بر مصالح، نقش طبیعت در خلاقیت معماری، خلاقیت از طریق ارتباط با دیگر هنرها و هنرمندان، و زندگینامه‌های معماران ابزاری برای خلاقیتِ فراگیر) را.

آنتونی سی.‌آنتونیادس در دوجلد مورد اشاره، کالبد اثر هنری را در معماری واکاوی؛ و اصول و فنون آفرینش هنری را در معماری تشریح کرده است.

در نوبت دهم چاپ، جلد اول با ۲۶۶ صفحه و جلد دوم با ۵۸۶ صفحه و هر کدام با شمارگان هزار نسخه ارائه شده‌اند. قیمت مجموعه‌ دوجلدی «بوطیقای معماری» در چاپ دهم، ۱۱۰ هزار تومان است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *