ترجمه «آموزش مهارت‌های برقراری ارتباط» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سیمای شرق، کتاب «آموزش مهارت‌های برقراری ارتباط» نوشته جیمز ویلیام به‌تازگی با ترجمه مرتضی بهنام توسط انتشارات سیمای شرق منتشر و راهی بازار نشر شده است.

نویسنده این‌کتاب در ۱۰ فصل، به بیان و تشریح کلید طلایی ارتباطات میان‌فردی در محیط‌های اجتماعی و خانوادگی می‌پردازد و آن را داشتن مهارت‌های صحیح ارتباطی می‌داند.

«فصل اول: نکات و ملاحظات اصلی»، «فصل دوم: چرا ما به درستی ارتباط برقرار نمی‌کنیم؟»، «فصل سوم: هنر گوش دادن فعال، اصول ارتباط بین‌فردی»، «فصل چهارم: اصول ارتباط بین فردی»، «فصل پنجم: برخورد با نویز یا اختلال (برقراری ارتباط هنگام عصبانیت)»، «فصل ششم: برخورد با نویز یا اختلال (درمورد برقراری ارتباط نادرست)»، «فصل هفتم: برخورد با نویز یا اختلال (تعاملات در فضای مسموم)»، «فصل هشتم: داشتن یک ارائه عمومی بدون نقص»، «فصل نهم: بازخورد: چگونه واکنش نشان دهید و پاسخگو باشید» و «فصل دهم: نتیجه‌گیری» عناوین فصول این‌کتاب هستند.

مرتضی بهنام، مترجم کتاب پیش‌رو، دارای مدرک دکترای علوم ارتباطات و فعال حوزه رسانه، روابط‌عمومی و مشاور مدیریت در توسعه کسب و کار است.

در بخشی از قسمت «سخن مترجم» از این‌کتاب می‌خوانیم:

اینکه ما چه توانایی‌هایی در زمینه برقراری ارتباط صحیح و کارآمد با محیط و افراد پیرامون خود داریم، تأثیری مستقیم بر توسعه و پیشرفت ما دارد. بسیاری از سوءتفاهم‌های پیش‌آمده نتیجۀ ناآگاهی ما از شرایط زمانی و مکانی است و همچنین عدم تسلط بر این شرایط؛ اینکه با چه کسی و برای رسیدن به چه هدفی گفت‌وگو می‌کنیم نیازمند دانش و مهارت ارتباطی است.

این‌کتاب با ۱۲۵ صفحه و قیمت ۶۰ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *