«برسد به دست امام» ضمن رونمایی تحلیل و بررسی می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، با توجه به پدر معنوی بودن امام راحل برای امت اسلامی و قرابت زمانی و موضوعی برای پرداختن به هویت ایشان در شب یلدا، نشست واکاوی و بررسی مجازی «کتاب برسد به دست امام» از سوی فرهنگسرای امام (ره) با مشارکت انتشارات روایت فتح ۳۰ آذر ماه ساعت ۱۴ برگزار می‌شود.

 برسد به دست امام شامل مجموعه نامه‌های جوانان و نوجوانان به امام خمینی (ره) است که توسط محسن دریا لعل گردآوری و تنظیم شده است. این نشست با حضور فرزانه مردی، حمید رضا بشیری فراز، مدیر اجرایی و مدیر روابط عمومی انتشارات روایت فتح و «حسین جودوی» کارشناس و مجری برنامه، ضمن نقد و بررسی برای اولین بار رونمایی نیز می‌شود.

در مقدمه ناشر آمده است: اولین واژه‌ای که پس از خواندن هر یک از نامه‌های این کتاب به ذهن خطور می‌کند سادگی و بی پیرایگی آنهاست. نوجوانانی که با ساده‌ترین کلام به رهبر خویش نامه نوشته اند. ریشه این سادگی و خلوص را باید در منش و روش امام خمینی (ره) جست.

رفتار و گفتار امام با مردم سبب شد تا کوچک‌ترین اعضای جامعه به سادگی حرف‌های دل خویش را برای ایشان به روی کاغذ بیاورند بی تردید سادگی جاری در این نامه‌ها از جنس کلام خود امام (ره) است، چرا که ایشان در جایگاه یکی از عالمان بزرگ هیچ گاه خود را از پایین‌ترین افراد جامعه بالاتر نمی‌دانستند.این نامه‌ها اسناد زنده‌ای هستند که نشان می‌دهند چگونه یک ملت در مقابل متجاوزان ایستادگی کردند.

این برنامه به شکل زنده از دو صفحه رسمی اینستاگرام فرهنگسرای امام به نشانی [email protected] و انتشارات روایت فتح [email protected] پخش خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *