اولین کتاب سمیه جمالی منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، اولین کتاب سمیه جمالی که مجموعه اشعار سپید است؛ با عنوان «زن رفت تا مترسک باشد» توسط انتشارات سیب سرخ با قیمت ۲۴,۵۰۰ تومان منتشر شد.
این کتاب در ۱۰۶ صفحه و ۱۰۰ شعر سپید کوتاه نگاهی عاشقانه و زنانه دارد.
جمالی درباره مجموعه اشعارش گفت: «این کتاب گزیده‌ای از اشعار سپید کوتاه و چند نمونه هایکو است. تاریخ نوشتن اشعار از سال ۹۶ تا اوایل ۹۹ است. در این اشعار سعی داشته‌ام؛ با نگاهی ویژه و از منظر یک زن عاشق به پدیده‌ها نگاه کنم و در حد امکان تا جایی که به ساحت شعر آسیب وارد نکند بی‌پیرایگری و فشردگی را مد نظر قرار داده‌ام.
وی ادامه داد: «زن رفت تا مترسک باشد» روایت روزهای پر فراز و نشیب زنی عاشق است که به کوچک‌ترین احوالات و کنش‌های معشوق توجه کرده است. این زن خود را فراموش و غرق در معشوق نکرده برای عاشق شأنی مستقل و والا مجسم کرده است.
جوری دوستت خواهم داشت
که روزی
تمام دنیا دوستم بدارند
به من بگو
لیلی مجنون تر بود
یا مجنون؟»
وی افزود: «در شعرهایم آن‌گونه که مرسوم است آه و فغان از هجران سر نداده‌ام، در واقع لذت بردن از لحظات مهرورزی و در یک کلام «آن» عاشقی که حتیٰ ممکن است مثل ابر گذرا باشد را به تصویر کشیده‌ام».

سمیه جمالی شاعر و نویسنده است. امسال از او مجموعه روایت‌های

مجله معرفی کتاب

در شرایط کرونایی در مهر، عقیق و مشرق منتشر شد و در حال حاضر بر روی یک مجموعه روایت‌های داستانی کار می‌کند. جمالی در این باره گفت: «علاقه ام به ناداستان باعث شد روایت‌های جستار گونه‌ای در موضوعات مختلفی بنویسم و شاید همین سبک را در مجموعه اشعارم هم به کار گرفته‌ام».

در خواندن کتاب زن رفت تا مترسک باشد احساس می‌کنید شاعر در لایه‌های زیرین شعر روایتی را پیش می‌برد

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *