اولین همایش کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، اولین همایش ملی انجمن ارتقای کتابخانه های عمومی ایران با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان ۲۵ و ۲۶ آذرماه با موضوع کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این همایش با هدف شناسایی، پیشنهاد و ارائه راهکارهایی برای ارتقای کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی به صورت ملی برگزار و مقالات در سه سطح ارائه شفاهی (۱۰ مقاله)، چاپ مجموعه مقالات (۳ عنوان) و پوستر (۱۵ عنوان) ارائه می‌شود.

علاقه مندان می‌توانند تا ۲۰ آذرماه با ثبت نام در سایت همایش به نشانی hamayesh.ipla.ir و ارسال فیش پرداخت به ایمیل دبیرخانه (

مجله معرفی کتاب

) در این همایش شرکت و گواهی حضور دریافت کنند.

با توجه به تمهیدات صورت گرفته اعضای انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی از تخفیف ۲۰ درصدی برای حضور برخوردار بوده و علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به ipla.ir و عضویت در انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی از این تخفیف برخوردار شوند.

همچنین علاقه مندان برای شرکت در همایش بدون دریافت گواهی نیز می‌توانند بدون پرداخت هزینه از طریق لینک‌های اعلامی در این همایش شرکت کنند.

گفتنی است افتتاحیه این همایش با پیام دبیرکل نهاد و با حضور استادان و صاحب‌نظران علم اطلاعات و دانش شناسی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است نخستین فراخوان همایش کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی شهریورماه سال ۹۸ اعلام شد و قرار بر این بود فروردین ماه ۹۹ این همایش برگزار شود که به علت شیوع بیماری

مجله معرفی کتاب

زمان برگزاری آن تغییر و فرصت ارائه مقالات تا ۱۵ مهرماه ۹۹ تمدید شد.

«خدمات و برنامه‌های متناسب با نقش‌های اجتماعی کتابخانه های عمومی»، «کتابخانه‌های عمومی و اجتماع‌سازی»، «کتابخانه‌های عمومی به مثابه یک تکنولوژی اجتماعی»، «کتابخانه‌ها در سپهر عمومی»، «کتابخانه‌های عمومی و آسیب‌های اجتماعی»، «کتابخانه های عمومی و بحران طبیعی»، «جنبه های اقتصادی کتابخانه های عمومی: تولید اشتغال، کارآفرینی و کسب و کار» و «مفاهیم اجتماعی مرتبط با کتابخانه‌های عمومی: مشارکت اجتماعی، عدالت اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی مردم» از محورهای همایش «کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی» هستند.

نشست‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی، اشتراک تجربه، کرسی نظریه پردازی، نمایشگاه کتابخانه‌های عمومی و بحران سیل و زلزله در استان‌های خوزستان، لرستان، گلستان، کرمانشاه از دیگر برنامه‌های این همایش است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *