اولین‌جلد از مجموعه «داستان‌های از غیبت پیامبران» چاپ شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، کتاب «پیامبران پنهان؛ داستان‌هایی از غیبت پیامبران»‌ نوشته علی مهر به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

چرا امام ما غیبت کردند؟حالا کجا هستند؟ تا چه زمانی غیبتشان طول می کشد؟ راز طول عمر امام زمان عجل الله چیست؟ در زمان غیبت، وظیفه ما و بهترین عمل برای ظهور ایشان چیست؟ و..

علما و دانشمندان به این‌پرسش‌ها، پاسخ‌های مستدل و متعددی داده‌اند، اما به نظر می‌رسد یکی از بهترین پاسخ‌هایی که می‌توان به پرسش‌های غیبت داد، آوردن نمونه ها و مثال‌هایی از پیامبران و نیکان گذشته است که هر کدام به دلایل متفاوتی برای مدتی از میان قوم خود غیبت کرده‌اند و بعد از زمانی گاه کوتاه و گاه طولانی و در زمانی ظهور کردند که هیچ‌کس گمان نمی‌برد.

خواندن داستان غیبت این نیکان و دانستن علت و چگونگی غایب شدن آنان و سختی ها و بلاهایی که قوم آن ها در زمان نبودنشان با آن رو به رو شدند، همچنین چگونگی ظهور دوباره آن ها به بسیاری از پرسش های ما پاسخ می دهد. داستان پیامبران از تازه های نشر کتاب جمکران  ماجرای این خوبان است.

کتاب چاپ‌شده، اولین‌جلد از مجموعه پیامبران پنهان است که داستان غیبت پنج پیامبر الهی یعنی حضرت ادریس(ع) ، حضرت یونس(ع )،حضرت موسی(ع)،حضرت عزیر(ع) وحضرت عیسی(ع) را شامل می‌شود. داستان‌های این‌کتاب با تصویرگری محمدِ صادق همراه شده‌اند.

در قسمتی از این‌کتاب می‌خوانیم:

«راحیل دستش را بلند کرد و گفت: به شما مژده می دهم که ظهور منجی نزدیک است.

به مردانی که روبه رویش بر زمین نشسته بودند نگاه کرد و ادامه داد: نشانه هایی که یوسف پیامبر خدا مشخص کرده بود همگی به وقوع پیوسته اند و این بدان معناست که نجات دهنده ما به زودی می آید.

مردی از میان جمعیت گفت:ولی فرعون و سربازانش همه پسران بنی اسرائیل که به دنیا می آیندرا می کشند.

مردی دیگر پرسید: آیا در کودکی منجی ما می شود؟

راحیل پاسخ داد:نشانه های او نشانه های مردی کامل است.

مرد گفت پس تا فرج خیلی مانده است است.

دیگری گفت: تا آن زمان همه بنی اسرائیل نابود میشود.

راحیل پاسخ داد صبر کنید که ناشکیبایی مرگ است.

سپس به اطراف نگاه کرد و گفت: وقت آن است که جدا شویم تا جاسوسان بویی نبرند… 

این‌کتاب با ۱۲۶ صفحه و قیمت ۲۱ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *