اهدای ۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های سیستان و بلوچستان

پانته‌آ خرسندی دانش‌آموز کلاس پایه هشتم در گفتگو با

مجله معرفی کتاب

، از اهدای ۲۰۰ جلد کتاب کودک و نوجوان به کتابخانه‌های مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: دوست داشتم دوستان ندیده‌ام، در لذت خواندن و مطالعه این‌کتاب ها شریک شوند.

این‌دانش‌آموز که از کلاس دوم دبستان به جمع‌آوری و اهدای کتاب به استان‌های کودکان و نوجوانان استان‌های بوشهر، بندرعباس، لرستان، مازندران و سیستان و بلوچستان مشغول بوده، در ادامه گفت: در حال حاضر مردم  مناطق محروم با مشکلات معیشتی مواجه هستند و همه خیرین به فکر  رفع  نیازهای خوراک و پوشاک مردم هستند. کتاب هم گران شده است. در چنین‌شرایطی کمتر ویا بهتر است بگویم اصلا خبری از تهیه کتاب برای اهدا و کمک نمی‌شنیدم. به‌همین‌دلیل به کتابخانه‌ام نگاه کردم و گفتم فکر کردم در این‌شرایط بهتر است کتاب‌هایم را با دوستانم در مناطق دیگر کشور به اشتراک بگذارم.

خرسندی گفت: امیدوارم مطالعه، برای بچه‌هایی که این‌کتاب به دستشان می‌رسد، باعث رقم‌خوردن لحظات خوشی بشود. بیش از ۶۰درصد کتاب‌ها نو و باقی یک‌بار خوانده و استفاده شده‌اند. کتاب‌ها همگی از کتابخانه شخصی خودم اهدا می‌شوند و براساس فهرست  کتاب‌های مورد تایید شورای کتاب کودک و مناسب برای گروه سنی کودک ونوجوان تهیه شده‌اند.

فعالیت دیگر این‌دانش‌آموز در حوزه فرهنگ، نوشتن کتاب «درسه عجیب و غریب من» است که با هزینه شخصی به خط بریل نیز منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *