انتشار نگره خطا؛بررسی و نقد درون‌دینی آرای ریچارد بل و ویلیام وات

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی (تبلیغ نیوز)، کتاب «نگره خطا؛ بررسی و نقد درون دینی آرای ریچارد بل و ویلیام مونتگمری وات» نوشته حجت الاسلام والمسلمین سیدمجید پورطباطبایی «عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» به همت این پژوهشکده منتشر شد.

در معرفی این کتاب آماده است: ریچارد بل و شاگرد بلافصل وی ویلیام مونتگمری وات، خاورشناسان قرآن پژوه پروتستان و اهل انگلستان هستند؛ این دو با خطاهای خواسته یا ناخواسته خود در مطالعات قرآن پژوهشی و اسلام شناسی بر الهی بودن اسلام و وحیانی بودن قرآن خدشه جدی وارد کردند.

ویلیام مونتگمری وات ضمن پرهیز از صراحت در نفی رسالت رسول الله (ص) اصرار دارد که نباید مسلمانان را از این جهت آزرده خاطر کرد؛ ولی خود با در پیش گرفتن روشی خاص بدون سر و صدا و جنجال در آثار خود بر طبل استاد می کوبد. در این اثر آرای خاورشناسان مذکور بررسی و نقد شده است.

کتاب «نگره خطا؛ بررسی و نقد درون دینی آرای ریچارد بل و ویلیام مونتگمری وات» در ۳۹۲ صفحه و شمارگان ۴۰۰ نسخه از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر و در اختیار علاقه مندان قرارگرفته است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *