انتخاب فضای شفاف با آموزش ایلوستریتور

یکی از فضاهایی که در نرم افزار ایلوستریتور اهمیت پیدا میکند فضای شفاف بوده که روی آن بتوانید از انواع کاراکترها به راحتی و بدون نگرانی درباره بک گراند آن استفاده نمایید و در این آموزش ایلوستریتور قصد داریم تا این مورد را در ایلوستریتور و همینطور ایندیزاین به طور کامل برای شما شفاف سازی نماییم.

مدیریت رنگ و شفافیت به روشهای مختلفی در Adobe Illustrator و Adobe InDesign نیاز دارد.
در حالی که InDesign به شما امکان می دهد از تصاویر و گرافیک های RGB و CMYK در یک سند استفاده کنید ، Illustrator از شما می خواهد هنگام تنظیم پرونده جدید Illustrator ، در اسناد خود یک مدل تک رنگ (CMYK یا RGB) را انتخاب کرده و یکی را از ابتدا انتخاب کنید.
گزینه های رنگ cmyk را نشان می دهد
برای اعمال شفافیت در Illustrator ، صرف نظر از تنظیم سند روی CMYK یا RGB ؛ آخرین نسخه های Illustrator از شفافیت پشتیبانی می کنند ، بنابراین تنها مشکلی که ممکن است با آن روبرو شوید این است که از چاپگر خود بخواهید شفافیت را مسطح کند – و این فقط فقط در صورتی است که از نسخه بسیار قدیمی Illustrator استفاده می کند و / یا به نوع دیگری از پرونده (مانند .EPS) نیاز دارد.
از طرف دیگر ، InDesign به شما امکان می دهد اشیا page صفحه و گرافیک را با مقیاس خاکستری ، CMYK ، RGB یا LAB در همان صفحه ترکیب کنید. این اجازه می دهد تا هر دو پروفایل CMYK و RGB برای مدیریت و نمایش رنگ های CMYK و RGB در همان صفحه اختصاص داده شوند. از گرافیک و تصاویر در مقیاس خاکستری به طور پیش فرض برای استفاده از نمایه CMYK (تخته سیاه) استفاده می شود. هر نمونه جدیدی که در سند ایجاد می کنید می تواند حالت رنگی خود را داشته باشد و هر شی object قرار داده شده با یک نمایه رنگی تعبیه شده ، به طور پیش فرض توسط آن نمایه رنگی مدیریت می شود. یک تصویر یا یک شی placed بدون مشخصات رنگی تعبیه شده از مشخصات رنگی اختصاص یافته به سند استفاده می کند. در غیر این صورت ، فضای کاری رنگ سند اعمال خواهد شد.
InDesign ممکن است از نظر رنگ انعطاف پذیرتر به نظر برسد ، اما این به معنای توجه بیشتر به فنی بودن نیز است. تعریف فضای ادغام شفافیت ممکن است یک ویژگی نامشخص تلقی شود و مطمئناً بسیار فنی است. در واقع ، بیشتر کاربران InDesign حتی در مورد آن اطلاعی ندارند!
حتی ممکن است جعبه گفتگوی پیام خطای زیر را دریافت کرده باشید: “فضای ادغام شفافیت سند با فضای رنگ هدف مشخص شده در تنظیمات Adobe PDF مطابقت ندارد. برای جلوگیری از تغییر ظاهر رنگ در یک سند PDF ، روی لغو کلیک کنید و منطقه مخلوط شفافیت یا سند Space را تغییر دهید رنگ هدف. یا برای ادامه تنظیمات فعلی ، تأیید را کلیک کنید. ”
اگر ندارید یا حتی ندارید ، باید قسمت ادغام شفافیت را بدانید تا بتوانید مشکلات را حل کنید.
برای اعمال شفافیت در Illustrator ، مهم نیست که سند شما روی CMYK یا RGB تنظیم شده باشد. آخرین نسخه های Illustrator از شفافیت پشتیبانی می کنند ، بنابراین تنها مشکلی که ممکن است با آن روبرو شوید این است که از چاپگر خود بخواهید شفافیت را مسطح کند – و معمولاً فقط در صورتی که از نسخه بسیار قدیمی Illustrator استفاده می کنند و / یا به نوع دیگری از پرونده (مانند .EPS) نیاز دارند.
از طرف دیگر ، InDesign به شما امکان می دهد اشیا page صفحه و گرافیک را با مقیاس خاکستری ، CMYK ، RGB یا LAB در همان صفحه ترکیب کنید. با این کار می توانید پروفایل های CMYK و RGB را برای مدیریت و نمایش رنگ های CMYK و RGB در همان صفحه اختصاص دهید. از گرافیک و تصاویر در مقیاس خاکستری به طور پیش فرض برای استفاده از نمایه CMYK (تخته سیاه) استفاده می شود. هر نمونه جدیدی که در سند ایجاد می کنید می تواند حالت رنگی خود را داشته باشد و هر شی object قرار داده شده با یک نمایه رنگی تعبیه شده ، به طور پیش فرض توسط آن نمایه رنگی مدیریت می شود. یک تصویر یا یک شی object بدون مشخصات رنگی تعبیه شده از مشخصات رنگی اختصاص یافته به سند استفاده می کند. در غیر این صورت ، فضای کاری رنگ سند اعمال خواهد شد.
InDesign ممکن است از نظر رنگ انعطاف پذیرتر به نظر برسد ، اما همچنین به معنای توجه به تکنیک های بیشتر است. تعریف فضای ادغام شفافیت ممکن است یک ویژگی نامشخص تلقی شود و مطمئناً بسیار فنی است. در واقع ، بیشتر کاربران InDesign حتی در مورد آن اطلاعی ندارند!
حتی ممکن است جعبه گفتگوی پیام خطای زیر را دریافت کرده باشید: “Document Transparency Merge Area با فضای رنگ هدف مشخص شده در تنظیمات صادرات Adobe PDF مطابقت ندارد. برای جلوگیری از تغییر شکل رنگ در یک سند PDF ، روی لغو کلیک کنید و سند Transparency Blend را تغییر دهید ، یا فضای رنگ را هدف قرار دهید. یا برای ادامه تنظیمات فعلی ، تأیید را کلیک کنید. ”
اگر ندارید یا حتی ندارید ، باید قسمت ادغام شفافیت را بدانید تا بتوانید مشکلات را حل کنید.
بنابراین ترکیب شفافیت چه کاری انجام می دهد؟
شما مطلع هستید که می توانید تصاویر و گرافیک های RGB و CMYK را در همان سند در InDesign ترکیب کنید. بزرگ.
اما هنگامی که مقداری شفافیت در یک سند وارد کردید (به عنوان مثال ، با استفاده از جلوه ای مانند یک شبح ، یا قرار دادن یک تصویر با پس زمینه شفاف) ، InDesign باید کل سند را به یک سند RGB یا CMYK تبدیل کند. (به همین دلیل است که هنگام تغییر تنظیمات فضای ترکیبی شفافیت ، اغلب می توانید تعدادی از رنگها یا تصاویر در ابعاد خاکستری ظاهر خود را در صفحه تغییر دهند)
با انتخاب یک تصویر یا شی در صفحه خود ، و سپس کلیک روی نماد سایه باز شده در نوار ابزار ، می توانید اکنون آن را بررسی کنید (با فرض اینکه شما هر دو سند RGB و CMYK در سند خود دارید)
گفتگوی ترکیبی ویندوز
اگر شماشما از هر دو عنصر RGB و CMYK در سند خود استفاده می کنید ، هنگامی که روی نماد نوار ابزار کلیک می کنید متوجه تغییر سریع صفحه نمایش روی صفحه خود می شوید. این اثر نتیجه ضربه زدن فضای شفاف و شفاف است.
Transparency Blend Space فقط بر گسترش سند InDesign که شامل اشیا transparent شفاف است (یا افکت هایی که برای نمایش به برخی از سطح شفافیت نیاز دارند) تأثیر می گذارد. اگر یک اسپرد حاوی هر نوع اشیا or یا جلوه ای باشد ، کل پخش در فضای ترکیبی انتخاب شده نمایش داده می شود ، اما در واقع تبدیل نمی شود.
فضای ترکیبی شفافیت را از کجا پیدا کنم؟
در Indesign ، فضای تنظیمات شفافیت در پایین منوی ویرایش زندگی می کند.
شفافیت گزینه های فضایی را مخلوط می کند
در زیر منوی flyout متوجه دو گزینه خواهید شد: Document RGB و Document CMYK. بیشتر اوقات ، این مجموعه را روی CMYK مشاهده خواهید کرد. این عالی است اگر می خواهید سند خود را روی دستگاه چاپ (مانند ارسال آن به چاپگر تجاری) چاپ کنید.
با این وجود ، دو بار وجود دارد که می خواهید فضای ترکیبی شفافیت را بررسی و ویرایش کنید و مطمئن شوید که روی RGB تنظیم شده است.
آیا شما در حال کار بر روی یک سند تعاملی یا موردی هستید که اغلب روی صفحه نمایش خوانده می شود؟ چیزی مانند گزارش سالانه که در سایتی مانند Issuu.com زندگی می کند یا در غیر این صورت قرار نیست چاپ شود ، یا شاید یک برگ اطلاعات محصول باشد که از وب سایت شما قابل بارگیری است؟ در این حالت ، فضای ترکیبی شفافیت را روی Document RGB تنظیم کنید.
آیا شما یک پرونده را چاپ می کنید ، اما چاپ نهایی در یک چاپگر رومیزی (جوهر افشان ، لیزر رنگی و غیره) در مقابل چاپگر تجاری انجام می شود؟ در این صورت ، می خواهید سند خود را روی فضای مخلوط شفافیت Document RGB تنظیم کنید. این ممکن است منطقی نباشد زیرا این دستگاه ها از کارتریج های جوهر و تونر CMYK استفاده می کنند ، اما مگر اینکه یک چاپگر رومیزی فوق العاده عالی باشد ، به احتمال زیاد برای عملکردی مانند دستگاه RGB طراحی شده است.
موارد بعدی در InDesign چیست
پس از تنظیم فضای ترکیبی شفافیت (که صفحه نمایش و انتظارات شما را تنظیم می کند) ، باز هم می خواهید از مشکلات رنگ جلوگیری کنید تا مطمئن شوید سند شما به درستی چاپ می شود. CMYK و RGB مدل های رنگی هستند. هر یک از آنها همچنین به یک فضای رنگی خاص (Adobe RGB ، sRGB ، SWOP 2 و غیره) برای چاپ نیاز دارد.
برای اطمینان از دقت در قطعه چاپی نهایی خود ، باید فضای شفافیت و فضای رنگی سند را مطابقت دهید و همچنین با فضای رنگ مقصد مطابقت داشته باشید.
شما می توانید تنظیمات رنگ یک سند InDesign را به چند روش بررسی و یا تغییر دهید:
اختصاص پروفایل
با این کار فضای رنگ سند مدیریت می شود ، اما هیچ مقدار رنگ موجود در سند InDesign شما تغییر نمی کند. ممکن است متوجه تغییر رنگ در صفحه خود شوید.
به ویرایش -> اختصاص پروفایل بروید
اختصاص مشخصات در InDesign
می توانید از طریق لیست کشویی “تنظیمات” یک پیش تنظیم را انتخاب کرده و یا سفارشی کنید.
عکس رنگی سفارشی
همچنین می توانید فضای رنگ کار را تغییر دهید.
گفتگوی سیاست های مدیریت رنگ
تبدیل به نمایه
این هم فضای رنگی سند را تغییر می دهد و هم سعی می کند مقادیر رنگی موجود در پرونده شما را تغییر دهد تا نمایش فعلی رنگها حفظ شود. (هنوز هم این احتمال وجود دارد که ظاهر رنگ ها را در صفحه نمایش شما تغییر دهد.)
به ویرایش -> تبدیل به نمایه بروید
تبدیل به گفتگوی نمایه
فضای رنگ مقصد و هر گزینه مربوط به تبدیل را انتخاب کنید.
موارد بعدی در Illustrator
تنظیمات فضای ترکیبی شفافیت همانند InDesign را نخواهید داشت ، اما همچنان باید از همخوانی فضای رنگ سند و فضای رنگی مقصد اطمینان حاصل کنید. چند مکان برای بررسی وجود دارد.
تنظیمات رنگ
به Edit -> Color Setting بروید
تنظیمات رنگ تصویرگر
در لیست کشویی “تنظیمات” ، می توانید از پیش تعیین شده ای را برای شروع انتخاب کنید (و بیشتر سفارشی کنید).
تنظیمات سفارشی رنگ
همچنین می توانید فضاهای کاری را تنظیم کنید
فضاهای کاری
اختصاص پروفایل
به ویرایش -> اختصاص پروفایل بروید
اختصاص پروفایل در Illustrator
در اینجا می توانید Working CMYK یا نمایه دیگری را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *