اطلاعیه‌های شماره ۸ و ۹ نمایشگاه مجازی کتاب تهران منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به‌عنوان برگزارکننده نمایشگاه مجازی کتاب تهران، اطلاعیه‌های هشتم و نهم حضور ناشران در این‌رویداد را صادر کرد. این‌موسسه پیش از این، هفت اطلاعیه در خصوص نمایشگاه‌های مجازی کتاب صادر کرده بود و این اطلاعیه هشتمین اطلاعیه درباره این نمایشگاه است.

طبق هشتمین اطلاعیه منتشرشده در این‌باره، پروانه نشر یا جواز کسب ناشران برای حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران باید تا پایان بهمن ماه سال جاری معتبر باشد.

مرجع تشخیص اعتبار و صدور پروانه نشر، دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.  همچنین کتاب هایی که از سال ۱۳۹۶ به بعد منتشر شده باشد قابلیت نمایش و فروش در نمایشگاه مجازی کتاب تهران را خواهند داشت.

همچنین کتاب‌هایی که تا پایان آذرماه سال جاری اعلام وصول شده باشند در نمایشگاه مجازی کتاب تهران قابل عرضه و فروش خواهند بود. ناشران متقاضی حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران ضروری است نسبت به افتتاح حساب در بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل نمایشگاه مجازی کتاب تهران اقدام کنند.

ناشران ملزم‌اند برای کنترل اطلاعات کتاب‌های خود به سامانه خانه کتاب و ادبیات ایران مراجعه و نسبت به اعلام وصول کتاب ها اقدام کنند.

نهمین اطلاعیه هم درباره نحوه عضویت ناشران و خدمات سامانه پست کتاب در نمایشگاه‌های مجازی کتاب است که طبق آن، اعلام شده با توجه به آغاز روند اجرایی نمایشگاه‌های مجازی کتاب و افتتاح نمایشگاه مجازی کتاب جنوب کرمان (۲۹ آذرماه تا ۳ دی) و همچنین الزام عضویت تمامی ناشران در سامانه پست، به اطلاع آن دسته از ناشرانی که هنوز در این سامانه ثبت ‌نام نکرده‌اند می رساند ضروری است در اسرع وقت نسبت به عضویت اقدام کنند. 

ناشران می توانند از دو روش؛ سامانه نمایشگاه مجازی کتاب و منوی پنل ناشران و  از طریق سامانه پست کتاب نسبت به ثبت نام در سامانه پست کتاب اقدام کنند. برای دسترسی به سامانه‌های فوق  به سایت https://www.ketab.ir مراجعه کنید. 

به این‌ترتیب ناشران می‌توانند با عضویت در سامانه پست کتاب  از تسهیلاتی نظیر تخفیف ارسال مرسولات نمایشگاهی، جمع‌آوری سفارش‌ها از محل توسط شرکت پست، رهگیری مرسوله و… بهره‌مند شوند.

نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نیمه دوم دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *