اصغر علی کرمی دبیر علمی جشنواره ملی داستان‌نویسی آیات شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی اصغر علی کرمی را به عنوان دبیر علمی جشنواره ملی داستان‌نویسی آیات منصوب کرد. در حکم عبدالهادی فقهی زاده خطاب به اصغر علی کرمی آمده است: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای ترویج و گسترش فرهنگ و معارف قرآن و اهل بیت (ع) و حمایت از تولید آثار و محصولات ممتاز قرآنی، هرساله جشنواره فرهنگی، هنری و رسانه‌ای آیات را با مشارکت و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، نهادها، مؤسسات و فعالان فرهنگی و قرآنی کشور برگزار می‌کند.

فقهی زاده افزود: بر این اساس و بنا بر پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی و با توجه به سوابق و تجربیات ارزنده جناب عالی، به موجب این حکم شما را به عنوان دبیر علمی جشنواره ملی داستان نویسی آیات منصوب می‌کنم.

هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی استعدادهای نویسندگی بر پایه ارزش‌های دینی و اسلامی، جمع آوری مجموعه‌ای از قصه‌های زیبای قرآنی و در اختیار گذاشتن آنها برای عموم مردم و تقویت باورهای دینی مردم است. این جشنواره آخرین بار در سال ۹۶ با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزار شد. فقهی زاده دو روز پیش نیز عباس باقری را به عنوان دبیر نخستین جشنواره ملی شعر پیام آور وحدت و سید مهدی جلیلی را به عنوان دبیر نخستین جشنواره ملی ادبی داستانک منصوب کرد.

اصغر علی‌کرمی از مترجمان پرکار در حوزه ترجمه ادبیات معاصر عرب است. عناوین برخی از کتاب‌های منتشر شده با ترجمه او از این قرار است: «یک بعدازظهر شصت سالگی» اثر نجیب محفوظ، رمان «پل دختران یعقوب» اثر حسن حمید، «هر عید محبوبه منی»، «همه چیز ممکن است»، «معشوقه من و سیگارهایم»، «خداوند فقط نامه‌های عاشقانه را جواب می‌دهد»، «همه چیز ممکن است» و «دوستت دارم امضای من است» جملگی از نزار قبانی، «پیاده روی با تبعید» اثر عدنان صائغ، «صبح بخیر» اثر نجیب محفوظ، «و در آغاز زن بود» سروده سعاد الصباح، «از پیکر تا دریا» اثر آدونیس و «آن زن جمله اسمیه است» اثر محمود درویش.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *