استقبال عراقی‌ها از دوره‌های مجازی آموزش زبان فارسی

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی ایران در بغداد با اعلام این خبر، گفت: مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد با توجه به تقاضای روزافزون یادگیری زبان فارسی از سوی اقشار مختلف مردم عراق و عدم امکان برگزاری کلاس‌های حضوری بدلیل شیوع بیماری

مجله معرفی کتاب

، آموزش فراگیران زبان فارسی را به صورت آنلاین و از طریق برنامه زوم میتینگ انجام داده است.

وی افزود: زبان‌آموزان بعد از ثبت نام و اخذ کتاب به صورت حضوری، در کلاس‌های آنلاین شرکت می‌کنند و سپس برای دو آزمون میان ترم و پایان ترم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای رقابت در آزمون‌ها به صورت حضوری در مرکز فرهنگی حاضر می‌شوند.

رایزن فرهنگی ایران در بغداد ادامه داد: از این رو، یک دوره مقدماتی (جلد دوم) به مدت ۴۰ ساعت آموزشی توسط خانم زینب مسلماوی، استاد زبان فارسی و یک دوره میان دوره پیشرفته (جلد پنجم) به مدت ۴۰ ساعت آموزشی توسط خانم سرور حیدری به صورت برخط برگزار شد.

حجت‌الاسلام اباذری در ادامه با بیان وضعیت زبان و ادبیات فارسی در عراق اشاره کرد: جای خوشبختی است که شاهدیم تعداد زیادی از جوانان عراقی استقبال خوبی از این دوره‌های آموزشی داشتند و توانستند با شرکت در آزمون پایانی، نمره‌های قبولی کسب کنند.

وی با اشاره به برگزاری دوره حضوری آموزش زبان فارسی گفت: بنابر استقبال روزافزون زبان‌آموزان عراقی بر آن شدیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، یک دوره حضوری آموزش زبان فارسی با استفاده از شیوه آموزش بر مبنای کتاب «پرفا» که تحت نظارت مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان دانشگاه شهید بهشتی است، برگزار کنیم.

حجت‌الاسلام اباذری یادآور شد: این دوره آموزشی از ۲۸ آبان‌ماه آغاز شده است و براساس زمان بندی از پیش تعیین شده به مدت ۷۰ ساعت آموزشی با حضور خانم هدی موسوی، از اساتید زبان فارسی ادامه دارد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *