استفاده از ویژگی جدید برچسب زدن چهره در Adobe Photoshop Lightroom CC

گاها پیش آمده است با دوربین و یا تلفن همراهتان عکسی گرفته اید و بنظر دلنشین نیامده است. شما با کمک گرفتن از تعدادی فیلتر میتوانید بر زیبایی عکستان بی افزایید. این فیلترها در نرم افزارهای گوناگون قابل دسترس هستند اما مهم ترین و راحت ترین نرم افزار در استفاده لایت روم است. اگر به دنبال یادگیری کار با لایت روم هستید و همچنین به دنبال آموزش لایت روم حرفه ای هستید آموزش لایت روم را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

https://maktabtv.com/Courses/lightroom/

همانطور که در وبسایت  adobepress اشاره شده است در آموزش لایت روم ، Lightroom CC اکنون از ویژگی برچسب گذاری چهره برخوردار است که می تواند به صورت خودکار چهره ها را در تصاویر کاتالوگ تشخیص دهد و می توان به وسیله آن افراد را با نام شناسایی کرد ، مناطق چهره را به تصاویر منفرد اضافه کرد و کلمات کلیدی person را ایجاد کرد که می توانند به صورت خودکار به صفحه لیست کلمات کلیدی اضافه شوند. درون یک کلمه کلیدی اختصاصی والدین

در آموزش لایت روم روند برچسب زدن صورت به صورت مرحله ای انجام می شود که با شناخت چهره آغاز می شود. لایت روم از همان فناوری ویژه شناسایی چهره استفاده می کند که در عناصر فتوشاپ برای شناسایی اشکال صورت در هر تصویر استفاده شده است. برای این کار ابتدا باید تصاویر موجود در کاتالوگ (یا انتخاب نوار) ​​نمایه شود. این فرایندی است که به موجب آن لایت روم مستندات هر تصویر را به روشی می سازد که موتور تشخیص چهره می تواند از آن برای تجزیه و تحلیل چهره در تصاویر استفاده کند. با بررسی گزینه “فعال کردن افراد در پس زمینه” در بخش فراداده از تنظیمات فهرست و همچنین از طریق مرکز فعالیت جدید ، می توانید یک فهرست برای کل کاتالوگ اجرا کنید. برای تصاویر آفلاین ، دفعه دیگر که لایت روم به وب باز می شوند و لایت روم راه اندازی می شود ، آنها را به صورت خودکار نمایه می کند. اگر ایندکس غیرفعال باشد ، هر بار که وارد نمای افراد می شوید ، یا هر بار که ابزار Draw Face را در نمای Loupe برای تصویر فعلی فعال می کنید ، فقط منبع انتخاب شده به فهرست اضافه می شود. وقتی این کار انجام شد و به حالت People View در ماژول کتابخانه رفت ، Lightroom یک نمایش تصویر کوچک را نمایش می دهد که تمام تنظیمات داخلی داخلی برای آن انتخاب تصویر خاص را در بخش افراد بدون عنوان نشان می دهد. این مناطق به هر چهره مشخص شده در هر تصویر مناطق چهره اضافه می کند و از آنجا کاربر باید چهره را شناسایی کرده و به صورت دستی نام ها را وارد کند. هنگامی که چهره ای را می شناسید و به آن نام می گذارید ، لایت روم سعی می کند چهره های یکسان دیگر را شناسایی کند. از آنجا شما باید این کار را کلیک کنید تا پیشنهادات نام را به درستی تأیید کنید ، یا نام گمنام را در بخش بدون عنوان تغییر نام دهید و جستجو کنید و آنها را بر این اساس شناسایی کنید. این نحوه عملکرد آن است و لایتروم در واقع قادر است چهره طبیعی را تشخیص دهد. از طرف دیگر ، Lightroom هنوز هم می تواند تطابق های واضح را از دست بدهد ، یا انواع عناصر تصویر را به عنوان صورت در اختیار داشته باشد ، اما شما همیشه می توانید برای حذف چنین تصاویری ، ناحیه صورت را حذف کنید تا آنها از معادله حذف شوند.

هنگام آموزش لایت روم توجه داشته باشید اگر پیش نمایش هوشمند داشته باشید ، این فهرست سریعتر ساخته می شود. می توانید پیشرفت را از طریق مرکز فعالیت پیگیری کنید. فرآیند نمایه سازی شامل خواندن داده های خام از دیسک است ، بنابراین اگر به طور تصادفی کار دیگری انجام دهید که شامل خواندن داده های خام مانند تبدیل به DNG یا ساخت پیش نمایش های هوشمند است ، روند نمایه سازی می تواند به طور همزمان اتفاق بیفتد و یک سواری رایگان دریافت کنید. در غیر این صورت ، اگر پیش نمایش های تعبیه شده به اندازه کافی بزرگ وجود داشته باشد (بیش از 1024 پیکسل در طولانی ترین قسمت) ، Lightroom از آنها استفاده می کند. هنگام وارد کردن از فهرست دیگر و هنگام ایجاد یک نسخه مجازی ، داده های جستجوی داده داخلی نیز گنجانده شده است.

در آموزش لایت روم برای بازگشت به نمای افراد می توانید روی دکمه افراد کلیک کنید و مجدداً روی دکمه افراد کلیک کنید تا به نمای شبکه بازگردید.

در انتهای آموزش لایت روم ، این ویژگی برچسب زدن به صورت در مراحل اولیه به مقدار قابل توجهی ورودی کاربر نیاز دارد تا با افرادی که بیشتر اوقات عکس می گیرید ، Lightroom را بشناسید. هرچه بیشتر از این ویژگی استفاده کنید ، برای Lightroom آسان تر است که به طور خودکار افراد موجود در عکسهای شما را شناسایی کرده و به طور خودکار یک کلمه کلیدی به آنها بدهد. این تئوری است. در عمل ، شما باید تصمیم بگیرید که آیا تلاش این همه کار ورودی در مقایسه با روش دستی شناسایی تصویری افراد و تایپ دستی کلمات کلیدی ارزش دارد یا خیر ، اگر اگر مردم عادی هستید که عکس می گیرید ، Lightroom می تواند به طور خودکار کامل انجام شود به هر حال. مزایای در نظر گرفته شده از برچسب زدن صورت این است که بلافاصله پس از وارد کردن چهره شناسایی می شود و روند افزودن فوق داده به طور خودکار معکوس می شود. علاوه بر این ، او می تواند مکان چهره ها در تصویر را تعیین کند. بنابراین به جای داشتن کلمات کلیدی که جزئیات عکس را نشان می دهد ، می تواند یک قاب در اطراف هر چهره اضافه کند ، که هر یک از افراد را در تصویر مشخص می کند. بیایید اکنون به کنترل های برچسب زدن صورت و مراحل استفاده شده برای شناسایی چهره ها در یک سری عکس ها نگاهی بیندازیم.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *