استفاده از مارکر ها در یادگیری ادیت با آموزش پریمیر

گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد به یاد بیاورید که آن عکس مفید را کجا دیده اید یا قصد دارید با آن کار کنید. آیا بعداً می توانید کلیپ های نظر و منطقه مورد نظر را علامت گذاری کنید ، آیا این مورد در یادگیری ادیت با آموزش پریمیر مفید نخواهد بود؟ نشانگرها به شما امکان می دهند زمان های مشخصی را در کلیپ ها و سبک ها مشخص کنید و به آنها نظر دهید. این نشانگرهای پیش پا افتاده (مبتنی بر زمان) کمک بزرگی برای کمک به شما در حفظ منظم بودن و به اشتراک گذاشتن اختراعات خود با سردبیران هستند.

می توانید از مارکر برای مرجع شخصی یا همکاری استفاده کنید. آنها می توانند براساس کلیپ ها یا جدول زمانی باشند و در آموزش ادیت فیلم با پریمیر موثر واقع شوند.

وقتی یک نشانگر را به یک کلیپ اضافه می کنید ، به فراداده پرونده اصلی رسانه اضافه می شود. این بدان معنی است که شما می توانید کلیپ را در یک پروژه Premier Pro دیگر باز کنید و همان مارکرها را مشاهده کنید.

برای این تمرین ، درس 06-02.prproj را در پوشه Lesson 06 باز کنید.

انواع نشانگرها
انواع مختلفی از نشانگرها موجود است:

• نشانگر: نشانگر متداولی است که می توانید نام ، دوره و نظرات را به آن اختصاص دهید.

• Encore Chapter Marker: نوع خاصی از نشانگرها است که Adobe Encore می تواند هنگام ایجاد DVD یا Blu-ray Disc به یک نشانگر فصل معمولی تبدیل کند.

Link Web Link: نوع خاصی از نشانگرها است که از قالب های ویدئویی مانند QuickTime برای باز کردن خودکار یک صفحه وب هنگام پخش یک فیلم پشتیبانی می کند. می توانید استفاده کنید هنگامی که دنباله خود را برای ایجاد یک فرم کمکی صادر می کنید ، پیوندهای وب به پرونده نشانگر اضافه می شوند.

• Flash Cue Point: نشانگری است که توسط Adobe Flash استفاده می شود. با افزودن این نقاط QQ به جدول زمانی در Premier Pro ، همچنان می توانید با ویرایش تداوم خود ، پروژه Flash خود را شروع کنید.

نشانگرهای تداوم
بیایید چند نشانگر به طرح شناسایی دوگانه خود اضافه کنیم.

1 اگر از قبل روی جدول زمانی باز نشده است ، تنظیمات شناسایی دوگانه را در سطل پیوستگی باز کنید.

در حدود 4 ثانیه پشت سر هم می توانیم کارگردان را بشنویم که به بازیگر خانم می گوید “برگرد”. بیایید یک مارکر به عنوان یادآوری برای حذف این صدا بگذاریم.

2 جدول پخش جدول زمانی را در حدود 00: 00: 03: 22 به محلی که کارگردان صحبت می کند تنظیم کنید.

3 روی دکمه Add Marker در جدول زمانی کلیک کنید.

درست بالای قسمت پخش ، یک نشانگر سبز به جدول زمانی اضافه می شود. می توانید از آن به عنوان یک یادآوری بصری ساده استفاده کنید یا با رفتن به تنظیمات ، آن را به مارکرهای مختلف تغییر دهید.

ما این کار را یک لحظه انجام خواهیم داد ، اما ابتدا به این نشانگر در صفحه نشانگر نگاه کنید.

4 صفحه نشانگر را باز کنید. به طور پیش فرض ، با پانل پروژه گروه بندی می شود. اگر آن را در آنجا مشاهده نمی کنید ، به منوی پنجره رفته و Marker را انتخاب کنید.

اشاره
ممکن است لازم باشد قبل از نمایش نشانگرهای جدول زمانی فعلی خود در صفحه نشانگرها ، روی پنل Timeline کلیک کنید تا آن را فعال کنید.

پانل نشانگر لیستی از نشانگرها را به ترتیب زمان نشان می دهد. بسته به فعال بودن پنل جدول زمانی یا مانیتور منبع ، همان پنل نشانگرهایی را برای تداوم یا کلیپ ها به شما نشان می دهد.

5 روی تصویر کوچک نشانگر در صفحه نشانگر دوبار کلیک کنید. این صفحه نشانگر را نشان می دهد.

روی Duration کلیک کنید و 400 را تایپ کنید.

7 در جعبه نظرات کلیک کنید و یک نظر تایپ کنید ، مانند صدا را بررسی کنید. سپس روی تأیید کلیک کنید.

توجه داشته باشید که نشانگر اکنون مدتی در جدول زمانی است و اگر کمی بزرگنمایی کنید ، می توانید نظرات اضافه شده خود را مشاهده کنید. همچنین در صفحه نشانگر ظاهر می شود.

اشاره
توجه داشته باشید که میانبرهای صفحه کلید در ورودی های نشانگر وجود دارد. کار با نشانگرها با استفاده از صفحه کلید معمولاً بسیار سریعتر از استفاده از ماوس است.

نشانگر کلیپ
بیایید به نشانگرهای یک کلیپ نگاه کنیم.

1 کلیپ Seattle_Skyline.mov را در Source Monitor باز کنید.

2 کلیپ را پخش کنید و چندین بار MK را فشار دهید تا نشانگر متحرک اضافه شود.

3 به صفحه نشانگر نگاه کنید. هر نشانگر اضافه شده در آن لیست شده است. وقتی کلیپ های نشانگر به ترتیب اضافه می شوند ، آنها نشانگرهای خود را حفظ می کنند.

توجه داشته باشید
نشانگرها را می توان با استفاده از دکمه ها یا میانبرهای صفحه کلید اضافه کرد. اگر از میانبرهای صفحه کلید استفاده می کنید ، افزودن نشانگرهایی که با آهنگ موسیقی شما مطابقت دارد آسان است ، زیرا می توانید آنها را هنگام پخش اضافه کنید.

اشاره
برای حرکت سریع در کلیپ ها و سبک خود می توانید از نشانگرها استفاده کنید. اگر روی نشانگر دوبار کلیک کنید ، به گزینه های آن نشانگر دسترسی خواهید داشت. اگر به جای آن فقط با کلیک روی آن ، Premier Pro Playhead به مکان نشانگر منتقل می شود – یک راه سریع برای یافتن راه خود است.

4 اطمینان حاصل کنید که Source Monitor با کلیک بر روی آن فعال شده است. به منوی Premier Pro Markers بروید و پاک کردن همه نشانگرها را انتخاب کنید. همه نشانگرها را از کلیپ موجود در پانل Premier Pro Source حذف می کند.

اشاره
با کلیک راست روی مانیتور منبع یا روی جدول زمانی و انتخاب پاک کردن همه نشانگرها ، می توانید با انتخاب همین گزینه ، همه مارکرهای مارکر یا مارکرهای موجود را حذف کنید.

نشانگرهای تعاملی
افزودن نشانگرهای تعاملی به آسانی افزودن نشانگرهای معمولی است:

1 محل پخش را در هر کجا که می خواهید روی جدول زمانی قرار دهید و هر کجا می خواهید روی دکمه Add Marker کلیک کنید یا M-Premier Pro را فشار دهید.

2 ، روی نشانگر اضافه شده یا روی جدول زمانی یا علامت ، دوبار کلیک کنید

در پانل R

3 نوع نشانگر را به cue point cue تغییر دهید و N را اضافه کنید.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *