اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر یتیم برگزار می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر یتیم چهارشنبه، ۶ اسفند ماه، مقارن با شب ولادت اباالایتام، حضرت امام علی (ع) در تالار وحدت برگزار خواهد شد، علاوه بر اعلام اسامی برگزیدگان کنگره در پنج بخش شعر سنتی، شعر نو، ترانه و تصنیف، شعر کودک و نوجوان و قطعه ادبی، از آن‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد.

طبق اعلام دبیرخانه کنگره شعر یتیم، آثار برگزیده این کنگره در قالب یک کتاب تهیه و تولید شده است که در حاشیه مراسم اختتامیه از این کتاب رونمایی خواهد شد. همچنین در این مراسم از دو قطعه موسیقی که با شعرهای برگزیده این کنگره تولید شده است نیز رونمایی خواهد شد.

فراخوان این کنگره در شش محور پیشنهادی چون: «اهمیت پاسداشت فرهنگ یتیم نوازی»، «فرهنگ یتیم نوازی به عنوان مسؤولیت اجتماعی»، «ستایش و تجلیل از خیرین یتیم نواز»، «جایگاه ایتام در تعالیم دینی»، «حضرت محمد (ص) به عنوان یتیم مکه» و «حضرت امیرالمومنین (ع) به عنوان پدر یتمان» منتشر شد و ۷۲۴ اثر رسیده به دبیرخانه کنگره توسط استاد محمدعلی بهمنی، دکتر ناصر فیض، سعید بیابانکی، دکتر مصطفی علیپور، سعید یوسف نیا و علی محمد مؤدب مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

اختتامیه این کنگره با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تالار وحدت واقع در خیابان حافظ، خیابان شهریار برگزار می‌شود و حضور عموم علاقمندان در این برنامه آزاد است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *