ابهامات در روند صدور مجوز کتاب در استان‌ها برطرف می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا صدرالدینی با اشاره به تشکیل ۱۰ کارگروه نظارت بر نشر در استان‏‌های کشور گفت: تاکنون برای ۱۰ استان اجازه صدور مجوز کتاب صادر و در این استان‏‌ها کارگروه نظارت بر نشر ایجاد شده است که به کار صدور مجوز برای کتاب‌ها مشغول هستند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس

مجله معرفی کتاب

در کشور تصمیم گرفته شد جلسات با استان‌ها که سابق بر این به صورت حضوری برگزار می‎‌شد به صورت آنلاین انجام شود تا به ابهاماتی که در استان‎‌ها وجود دارد رسیدگی شود.

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی با اشاره به برگزاری نشست هم اندیشی با استان‏‌های خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی در سه ماهه اخیر گفت: در اسفندماه نیز جلسه‌ای به صورت مجازی با دبیرعلمی و سرگروه‏‌های استان همدان و فارس برگزار شد. در این جلساتِ مجازی تلاش شد نسبت به بر طرف نمودن پاره ای از اشکالات اقدام شود.

بر اساس این گزارش، سامانه یکپارچه صدور مجوز بررسی و نشر کتاب به ثبت درخواست صدور مجوز کتاب برای مراحل مختلف دریافت مجوز نشر کتاب طراحی شده است. ناشران از طریق این سامانه قادر به تمدید مجوز و دریافت مجوز برای کتاب‌هایشان هستند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *