آیین‌های بزرگداشت فعالان حوزه چاپ در ۲۴ استان‏ کشور برگزار می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مهرزاد دانش گفت: همچون سال‌های گذشته در پاییز امسال برنامه سالانه «بزرگداشت حوزه چاپ و تکریم از دست‎اندرکاران» آن در سراسر کشور انجام شد.

وی ادامه داد: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی دفتر چاپ و نشر با ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها، برنامه‌هایی در ۲۴ استان‎ برگزار شده است. «بزرگداشت حوزه چاپ و تکریم از دست‏اندرکاران» با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مبتنی بر پیشگیری‌های لازم در حفظ فاصله اجتماعی و پوشش حفاظت‌های فردی و پرهیز از تجمع برگزار شده‎‌اند و از اهالی برگزیده چاپ تقدیر به عمل آمده است.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر همچنین دربارۀ دیگر برنامه‌های انجام شده در استان‌ها نیز گفت: بازدید از واحدهای چاپی، گفت‎و‎گو با صاحب‌نظران، متخصصان و فعالان حوزه چاپ، بررسی مشکلات و موانع و دریافت پیشنهادات و طرح‌ها از دیگر برنامه‌های انجام شده در استان‌ها بوده است.

دانش اضافه کرد: به زودی جشنواره ملی صنعت چاپ و نشر نیز کار خود را با اعلام فراخوان بخش مسابقات آغاز خواهد کرد و دو برنامه «نشان چاپ» و «نشان شیرازه» را برای اهالی نشر، چاپ و طراحان پیش خواهد برد.

بر اساس این گزارش، چندی پیش جلسه شورای سیاست‌گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر» برگزار شد و در آن بر تقدیر از خادمان و پیشکسوتان و پدید آورندگان در کنار برگزاری برنامه‌ها و نشست‌های علمی تاکید شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *