آموزش سینمافوردی برای ساخت نحوه رشد درخت با استفاده از Spit FX

در راهنمای امروز آموزش سینما فوردی رایگان ، AntwanFX ​​به ما نشان می دهد که چگونه می توانید از پلاگین شگفت انگیز DPit FX برای رشد درخت شخصی خود در سینمای 4 بعدی استفاده کنید. اجازه دهید ما شروع!

پرونده ها / پسوندهای اضافی:
پلاگین DPit FX را بارگیری کنید
مرحله آماده سازی
دو مورد را آماده کنید ، می خواهیم بعداً آنها را ویرایش کنیم. نام آنها را “برگ” و “اصلی” بگذارید.

سطح 1
باشه بیا شروع کنیم. یک شی tree درختی ایجاد کنید و به تنظیمات “Global” بروید. ما با “سطح شعبه” تنظیم شده به 1 شروع خواهیم کرد ، زیرا بعداً تعداد شاخه ها را افزایش خواهیم داد. لطفاً از تنظیمات تصویر زیر استفاده کنید.

مهم: حتماً روی “ایجاد شبکه پردازش” کلیک کنید. این فقط به شما امکان می دهد در هنگام ایجاد وب هنگام ارائه صحنه ، یک درخت پیچیده تر ایجاد کنید و سریعتر کار کنید!

مرحله 1 تصویر
تبلیغات
سطح 2
ابتدا نوار لغزنده زمان را به سمت جلو ببرید تا جایی که می خواهید درخت شما کاملا رشد کند. حالا بیایید به قسمت “Trunk” در پیکربندی خود برویم. از مقادیر نشان داده شده در زیر استفاده کنید و به یاد داشته باشید که مقادیر را با یک نقطه قرمز در برخی از فریم های اصلی اضافه کنید ، همانطور که در زیر توضیح داده شده است:

مرحله 3
بیایید برای درخت خود ریشه درست کنیم. این یک مرحله به خصوص مهم یا پیچیده نیست ، بنابراین فقط از تنظیمات نشان داده شده در زیر استفاده کنید.

مرحله 4
بنابراین ما از شاخه ها شروع می کنیم. به “سطح 1” بروید و اجازه دهید اولین سطح شعبه خود را ایجاد کنیم. در اینجا گزینه های زیادی وجود دارد ، اما فقط فریب نخورید! اگر انگلیسی اصلی را می فهمید ، برای درک بیشتر توابع به چیزهای زیادی احتیاج ندارید – بقیه آزمایش ها هستند! بنابراین تنظیماتی را که در تصویر زیر استفاده کردم بررسی کنید

در اینجا تصویری از شکل درخت شما در این مرحله ارائه شده است. نگران شکل ظاهری آن نباشید. به خاطر داشته باشید که ما “مش فقط برای پردازش” را فعال کرده ایم ، بنابراین آنچه می بینیم فقط یک مدل پیش نویس است. اگر می خواهید ، می توانید این گزینه را بردارید اما از آنجا که دستگاه شما نیاز به پردازش اطلاعات بیشتری دارد ، سرعت آن بسیار کم می شود ، به ویژه هنگامی که ما 4 سطح شاخه ایجاد کنیم!

مرحله 4 تصویر
مرحله 5
در اینجا همین است ، اما این بار ما سطح دوم شعب را انجام می دهیم ، بنابراین به “Global” برگردید و سطح صنعت را به “2” تغییر دهید. ما آنها را یک به یک انجام می دهیم ، بنابراین مشاهده کارهایی که در مشاهده انجام می دهیم آسان تر خواهد بود ، اما اگر احساس راحتی می کنید می توانید آنها را “4” قرار دهید ، این به معنای سطوحی است که ما می خواهیم استفاده کنیم. بنابراین در سطح دوم شعب از تنظیمات زیر استفاده کنید:

در اینجا تصویری از شکل درخت شما ارائه شده است

مرحله 6
اکنون در رده سوم شعب هستیم. به “Global” بروید و سطوح را به “3” منتقل کنید. همان مورد اینجا ، از تنظیمات زیر استفاده کنید:

در اینجا تصویری از شکل درخت شما ارائه شده است

مرحله 7
باشه. در این بین همه چیز خوب است! ما به سطح شاخه نهایی خود ، شماره 4 رسیده ایم. با این وجود ، در واقع برای ایجاد شاخه استفاده نمی شود – این سطح برگ های ما را ایجاد می کند. بنابراین قبل از شروع تنظیمات زیر ، حتماً روی “Leaf Mode” کلیک کنید و از برگ برگ استفاده کنید ، که کمی سفارشی خواهیم کرد:

در اینجا تصویری از شکل درخت شما ارائه شده است

مرحله 8
باشه. اکنون کار ما با چوب تمام شده است – بیایید مواد پوست خود را بسازیم! به وسط انیمیشن بروید ، مطالبی را که “اصلی” نامگذاری کردیم باز کنید و تنظیمات زیر را اعمال کنید. حتماً در این مرحله یک قاب کلیدی “شدت مخلوط” با مقدار 100٪ تنظیم کنید.

توجه: من از بافت لایه برداری که در اینجا یافتم استفاده کردم

مرحله 9
اکنون ما مواد برگ خود را ایجاد خواهیم کرد. از تنظیمات زیر استفاده کنید و این بار نگران فریم های کلیدی نباشید ، در نمای نهایی ما متحرک نخواهد شد.

مرحله 2 تصویر
باز هم ، من حق توزیع تصویری را که در اینجا استفاده کردم ندارم ، اما جستجوی سریع Google نتایج زیادی را برای تصاویر برگ با نقشه های رنگی / آلفا به ارمغان می آورد!

مرحله 10
حالا بیایید انیمیشن خود را تمام کنیم. از آنجایی که ما قبلاً در طول ایجاد درخت چند قاب اصلی قرار داده ایم ، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به ابتدای جدول زمانی برویم و به هر کانال که متحرک سازی کرده ایم ، قاب های کلیدی با مقدار “0” اضافه کنیم! پس از تکمیل ، منحنی ها و ورق دارو باید به این شکل باشد:

مرحله 2 تصویر
مرحله 2 تصویر
و با آن وقت آن است که به پردازش ضربه بزنید و بروید و مقداری قهوه تهیه کنید! کار ما در اینجا تمام شده است. امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید ، و اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، فقط بپرسید!

در اینجا فقط چند نمونه از مواردی است که می توانید هنگام آزمایش این افزونه به سرعت ایجاد کنید.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *