آموزش روتوش برای انتخاب و استخراج مو

سنسورهای موجود در دوربین های دیجیتال به اندازه چشم ما نیستند ، بنابراین تصاویری ایجاد می کنند که از نور کافی برخوردار نیستند و آنهایی که آموزش روتوش حرفه ای عکس در فتوشاپ را یاد گرفته اند می توانند با کمک آن ، چیزی که هدف اصلی چشم بیننده است ، عکس های بهتری را در انتشار ایجاد کنند. به همین دلیل است که ما باید با استفاده از ابزارها و تکنیک های مختلف در آموزش روتوش کار کنیم و این هنر را آموزش روتوش عکاسی می نامند.

 

یکی از چالش برانگیزترین کارهای در ماسک در حرفه ویرایش پس از تولید یا آموزش روتوش آتلیه ای ، صاف کردن مو است. وقتی یک مدل موهای بلندی دارد و موضوع باید موقعیت خود را تغییر دهد ، بسیاری از هنرمندان پس از تولید با بیماران تماس می گیرند. اشتباه را درک کنید ، درست مثل یک کلاه گیس بد ، نشان می دهد. فیلترهای عصاره ، پاک کن های جادویی و مصرف کنندگان فاجعه بار حتی ما را به هم نزدیک نمی کنند.

 

اولین مرحله مخفی باید قبل از فشار دادن شاتر روی دوربین انجام شود. اولین قدم مهم شما برای رسیدن به موفقیت این است که ابتدا از مدل خود در زمینه سفید ، به اندازه کافی روشن ، عکس بگیرید تا به جای رنگ خاکستری ، سفید باشد. این جنبه مهم در گرفتن تصویر اولیه ، صاف و غیرقابل شناسایی بودن کاشت مو حاصل را تضمین می کند.

پس از تولید قسمت ساده ای است – شما فقط باید دنباله درستی از مراحل ویرایش را اعمال کنید و جادوگر همه شما هستید. این جراحی مغز نیست اما مراحل ساده زیر را دنبال کنید و به جمع نخبگان فتوشاپ گورو در سراسر جهان بپیوندید. کلاس مشهور فقط چند کلیک فاصله دارد.

 

سطح 1
مراحل اولیه این آموزش در مورد ایجاد ماسکی است که می تواند در مونتاژ نهایی استفاده شود. با کشیدن لایه پس زمینه به نماد لایه جدید شروع به کار کنید تا آن را کپی کنید. از زیر منوی Color Matching در فهرست بهبود (حذف> بهبود رنگ> تطبیق رنگ) حذف رنگ را انتخاب کنید.

این لایه اشباع نشده / تک رنگ را به نماد لایه جدید در پانل لایه ها بکشید تا کپی شود. حالت ترکیب این لایه جدید (اکنون بالای پشته لایه) را روی حالت “Cover” تنظیم کنید.

 

سطح 2
از فهرست Layer ، “Blend Down” را انتخاب کنید تا یک لایه تک رنگ ایجاد شود. Black را به عنوان رنگ پیش زمینه و Brush Tools را از نوار ابزار انتخاب کنید. یک برس بزرگ با لبه های سخت و غیرقابل نفوذ 100٪ از نوار گزینه ها انتخاب کنید و حالت را روی “پوشش” قرار دهید (همچنین در نوار گزینه ها).

نقاشی در حالت جلد ، زمینه سفید را تیره و بقیه پیکسل ها را حفظ خواهد کرد. دقت در هنگام رنگ آمیزی در حالت همپوشانی نگران کننده نیست درصورتی که پس زمینه به طور قابل توجهی سفید یا نور از موضوع باشد. در این مرحله از رفتن به جایی نزدیک انتهای مو خودداری کنید.

 

مرحله 3
سایه های روشن پیراهن سفید را می توانید با کلیک مجدد ماوس با استفاده از یک برس بزرگ در حالت پوشش ، روشن کنید. باز هم مهم است که از رفتن به جایی نزدیک مو پرهیز کنید.

 

مرحله 4
بدن موها را در نزدیکی پوست سر تیره کنید اما از قفل موهایی که زمینه سفید دارند خودداری کنید. رنگ آمیزی این تارهای جداگانه مو باعث ضخیم شدن مو می شود و ممکن است منجر به ایجاد هاله هایی شود که بعداً در مراحل بعدی ظاهر می شوند.

توجه> اگر در هنگام ایجاد ماسک سیاه و سفید ، یکی از زمینه ها تیره شد ، رنگ پیش زمینه را به سفید تغییر دهید و “Overlay” را در نوار گزینه ها انتخاب کنید. رنگ برای سفید کردن تمام زمینه های زمینه خاکستری. دوباره مهم است كه از اشاره كردن به قسمتهای انتهایی حاوی جزئیات ظریف مو پرهیز كنید.

مرحله 5
وقتی لایه Remove Color انتخاب شد ، یک لایه تنظیم سطح اضافه کنید. بدون انجام هرگونه تنظیم ، فقط تأیید را انتخاب کنید. این لایه تنظیم سطح دارای یک ماسک لایه است که می توانیم از آن برای پر کردن ماسکی که در مرحله قبل ایجاد کردیم استفاده کنیم.

 

مرحله 6
مرحله بعدی ماسکی را که ایجاد کرده اید به ماسک لایه از لایه مطابق منتقل می کند. از منوی Select گزینه “All” و از منوی Edit گزینه “Copy Merge” را انتخاب کنید. کلید Alt را فشار دهید و روی تصویر کوچک لایه ماسک در پانل لایه ها کلیک کنید. هنگام مشاهده محتوای خالی ماسک لایه ، پنجره تصویر برای یک لحظه سفید ظاهر می شود.

از فهرست ویرایش ، “Paste” را انتخاب کنید تا محتوای کلیپ بورد به این ماسک لایه منتقل شود. روی لایه زیر کلیک کنید تا انتخاب شود و سپس روی نماد قابل مشاهده بودن آن لایه کلیک کنید تا خاموش شود. این لایه ماسک اکنون با موفقیت به ماسک لایه همسان منتقل نمی شود.

مرحله 7
پس زمینه جدید روی لایه خود بالای لایه های شکل و ماسک قرار می گیرد. تصویر کوچک این پرونده جدید را از سبد تصویر یا از تصویر بندی لایه در پنل لایه ها به پنجره تصویر پرونده پروژه خود بکشید. این لایه پس زمینه جدید را با لایه مطابق زیر گروه بندی کنید (لایه> پرونده با لایه قبلی). همچنین می توانید کلید Alt را پایین نگه داشته و خط جدایی بین دو لایه را فشار دهید تا آنها گروه شوند.

مرحله 8
گروه بندی پس زمینه جدید در لایه تطبیق ، زمینه را در قسمت تصویر پنهان می کند اما کیفیت هنوز قابل قبول نیست. تنظیم حالت ترکیبی لایه سازگاری روی “دو برابر” تمام جزئیات ظریف موجود در مو را بازیابی می کند. پس زمینه با فعال کردن حالت مخلوط “ضرب” تیره نمی شود زیرا سفید یک رنگ خنثی است. جزئیات ظریف رشته های نازک مو با شکوه و جلال آنها حفظ خواهد شد.

 

مرحله 9
دقت و کیفیت نوک ماسک معمولاً نیاز به توجه دارد تا سوژه با پس زمینه جدید به کیفیت صافی دست یابد. با استفاده از ابزار lasso با مقدار کمی پر در نوار گزینه ها ، تمام انتهایی را که شامل هیچ جزئیات مو نمی شوند ، انتخاب کنید. با انتخاب ماسک لایه همسان ، فیلتر Gaussian Blur Filter (Filter> Blur> Gaussian Blur) را انتخاب کرده و تاری شعاع 1 تا 2 پیکسل را روی ماسک اعمال کنید.

تأیید را کلیک کنید و سپس از منوی Improve از زیر منوی Adjust Lighting گزینه Adjust Levels را انتخاب کنید. نوار لغزنده گامای مرکزی را به زیر هیستوگرام منتقل کنید تا انتهای ماسک به انتهای سوژه تراز شود (هیچ هاله تاریک یا روشن نباید دیده شود).

مرحله 10
در بیشتر موارد ، مو در حال حاضر بسیار عالی به نظر می رسد ، اما برای تغییر و تکمیل مو حتی بیشتر ، مجبور به انتخاب هستید (انتخاب> معکوس). دوباره “سطح” را انتخاب کنید و نوار لغزنده اصلی گاما را به سمت چپ حرکت دهید تا تراکم مو افزایش یابد و از هاله های سفید که ممکن است وجود داشته باشد جلوگیری کند. حرکت اسلایدر سفید به سمت چپ ممکن است به روند دستیابی به ترکیبی کامل از موضوع و پس زمینه کمک کند. تأیید را انتخاب کنید و “لغو انتخاب” را از فهرست انتخاب کنید.

 

مرحله 11
آزمایش واقعی ماسک دقیق برای سوژه ای که روی پس زمینه سفید شلیک شده است ، زمانی است که سوژه را روی پس زمینه ای بسیار تیره قرار می دهید. گروه بندی یک لایه مطابق با سطح پس زمینه جدید می تواند تصویر پس زمینه مورد استفاده در این پروژه را تاریک کند.

هنگامی که یک لایه تنظیم سطح از صفحه لایه ها انتخاب می کنید ، کلید Alt را نگه دارید. روی کادر گروه با قبلی در کادر محاوره ای New Layer کلیک کنید و سپس OK را انتخاب کنید تا کادر محاوره ای Levels باز شود. نوار لغزنده گاما را به سمت راست حرکت دهید تا سوژه خود را در پس زمینه تاریک در پنجره تصویر پیش نمایش کنید.

 

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *