آغاز نشست‌های جمع‌بندی داوری جایزه کتاب روایت پیشرفت

به گزارش

مجله معرفی کتاب

نشست جمع بندی حوزه فرهنگی نخستین جایزه کتاب روایت پیشرفت با حضور داوران محترم حوزه فرهنگی، آقایان سجاد صفار هرندی و میثم رشیدی مهرآبادی و خانم فائضه غفار حدادی و محمد نمازی به عنوان دبیر علمی رویداد در تاریخ شنبه 12 تیر ماه 1400 در محل کافه قرار برگزار شد.

در این نشست داوران با بررسی نقاظ ضعف و قوت کتاب‌های «بانگ آزادی»، «مربای گل محمدی»، «به توان مردم»، ««به اضافه مردم»، «جنگ جنگ تا پیروزی»، «رسول مولتان»، «برخیزید»، «خانم مربی» و «بچه‌های قرن پانزدهم» به عنوان کتب راه یافته به مرحله داوری حوزه فرهنگی جایزه کتاب روایت پیشرفت بررسی شد و نهایتا داوران آثار برتر را انتخاب کردند.

همچنین میثم رشیدی مهرآبادی خبرنگار و فعال فرهنگی، ضمن تشکر از برگزاری این رویداد و گرداوری و داوری آثار حوزه روایت پیشرفت و با توجه به حجم قابل توجه آثار در دوره اول جایزه، تولید آثار جدید در این رده و رشد کمی و کیفی کتابهای روایت پیشرفت را نیازمند توجه فعالان این حوزه و سیاست گذاران فرهنگی کشور دانست..

فائضه غفار حدادی، نویسنده کتاب خط مقدم، ضمن بیان اهمیت برگزاری این رویداد و توجه به آثار روایت پیشرفت به عنوان یک راهنما برای حرکت در مسیر پیشرفت، دغدغه خود نسبت به پایان یافتن توجه به کتاب های روایت پیشرفت با اهدای جایزه در اختتامیه را بیان کردند. ایشان افزود هدف غایی کتاب خوب، بیشتر خوانده شدن است و این هدف با بازنشر کتاب در یک انتشارات توانمند، زمانی ، قرار گرفتن کتاب در فهرست خرید کتابخانه‌های عمومی و ترویج کتاب محقق میشود..

سجاد صفار هرندی، عضو هیئت علمی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی با تایید نظر سایر داوران در اهمیت جایزه کتاب روایت پیشرفت، تحقق هدف جایزه را نیازمند پررنگ تر شدن فعالیت‌های رسانه ای و ترویجی دانست. وی آثار روایت پیشرفت حوزه فرهنگی- اجتماعی را به دو دسته روایت شمایل و روایت تجربه طبقه بندی کرده و روایت شمایل را روایت تجربه یک شخصیت ویژه در حوزه فرهنگ و روایت تجربه را بیان فراز و نشیب¬های یک پروژه فرهنگی و ساز و کارهای ایجاد یک نهاد فرهنگی دانست.

لازم به ذکر است نخستین جایزه کتاب روایت پیشرفت در پنج حوزه فرهنگی، علم و فناوری، ادبیات داستانی، حکمرانی و دفاعی امنیتی برگزار میشود و نشست های جمع بندی داوری هریک از حوزه های نامبرده به تفکیک برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *