آغاز دوره بهاره آموزش زبان فارسی خانه فرهنگ ایران در لاهور

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، دوره بهاره کلاس‌های آموزش زبان فارسی، با برپایی یک نشست مجازی روز جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ با حضور فارسی آموزان دوره جدید، مدرسان زبان فارسی و وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لاهور، آغاز شد.

در این نشست مجازی پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی دو کشور، جعفر روناس؛ مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور با عرض خیر مقدم به فارسی آموزان جدید و دوره میانی فرا رسیدن فصل بهار و عید نوروز باستانی را تبریک گفت.

جعفر روناس همچنین در این نشست مجازی با توضیح مختصر رسومات فرهنگی مختلف ایران زمین از جمله جشن نوروزی سیزده بدر با عنوان روز طبیعت گفت: مردم ایران در این روز طبق یک سنت دیرینه به دامن طبیعت بسر میبرند.  

وی زبان فارسی را میراث مشترک دو کشور دوست و برادر خواند و گفت: فارسی آموزان با یادگیری زبان فارسی با فرهنگ و تمدن ایران و همچنین ریشه‌های فرهنگی پاکستان نیز آشنا خواهند شد.

مسئول خانه فرهنگ ایران در لاهور با بیان اینکه خانه فرهنگ ایران خانه دوم فارسی آموزان است خاطرنشان کرد: تیم آموزش زبان فارسی با برنامه ریزی دقیق ضمن آموزش زبان و ادبیات فارسی علاقه‌مندان را با فرهنگ و سنن ایرانی نیز آشنا خواهد نمود.

وی در ادامه با اشاره به محدودیت‌های موجود به دلیل موج سوم شیوع ویروس

مجله معرفی کتاب

گفت: برنامه‌ها و کارگاه‌های متنوعی را به طور مجازی برنامه ریزی کرده‌ایم تا حداکثر بازدهی را در امر آموزش داشته باشیم.

در این نشست مجازی، مدرسان زبان فارسی خانه فرهنگ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لاهور نیز درباره دوره کلاس‌های زبان فارسی و نحو تدریس توضیحاتی ارائه دادند.

در ادامه کلیپ‌هایی از سنت‌های نوروزی و سیزده بدر پخش شد و برخی از فارسی آموزان سطح میانی نیز ابیاتی از اشعار فارسی درباره طبیعت و نوروز قرائت کردند. در پایان، فارسی آموزان جدید نیز سوالات متعددی درباره موضوعات مختلف در حوزه زبان، فرهنگ و تمدن ایران کردند که جعفر روناس مسئول خانه فرهنگ به آن پاسخ داد.

کلاس‌های بهاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور در دو سطح مقدماتی و میانی از ۵ آوریل مصادف با ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ۶ ژوئیه مصادف با ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *